Polecamy
25,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Zmiana dyrekcji w BUWie

Data dodania: 27.03.2013

Zmiana dyrekcji w BUWie

26. marca 2013 roku odbyło się spotkanie z okazji zakończenia ostatniej kadencji dyrekcji BUW w składzie Ewa Kobierska-Maciuszko, Krystyna Kocznorowska, Wanda Rudzińska. W imieniu Pani Ewy Kobierskiej-Maciuszko informujemy, że od 1. kwietnia br funkcję dyrektora BUW obejmie dr hab. Jolanta Talbierska, dotychczas kierownik Gabinetu Rycin BUW.

Podczas Ewa Kobierska-Maciuszko serdecznie podziękowała wszystkim współpracownikom i przyjaciołom biblioteki za wspólne lata i osiągnięty poziom.

Biblioteka jest postrzegana jako świetna, wiodąca instytucja.

Jolanta Talbierska, przyszła dyrektor BUW, która dotąd była kierowała działem zbiorów ikonograficznych, powiedziała, że jej poprzedniczka „zostaje w bibliotece, bo gdy wróci po dłuższym odpoczynku to będzie mogła dużo jeszcze zrobić dla tej instytucji”. Przyznała, że sama została obdarzona wielkim zaufaniem, ale ma nadzieję, że „razem z nową ekipą sprostamy tym wyzwaniom, ale odchodzi cała dotychczasowa ekipa i jest to wielki stres dla nas, którzy teraz przychodzimy.

Natomiast Elżbieta Stefańczyk, przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, zwróciła się do Ewy Kobierskiej-Maciuszko: „szanuję twoją decyzję, ale szanuję też to, że będziesz miała więcej czasu dla Stowarzyszenia”.

Całość relacji na stronie portalu rynek-ksiazki.pl.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP