Polecamy
17,00 PLN 42,00 PLN

Książka dostępna w serwisie IBUK Niezwykle dynamiczny rozwój komputerowych technologii... więcej >

Podsumowanie Salonu Książki i Wyposażenia Szkół

Data dodania: 04.04.2013

Podsumowanie Salonu Książki i Wyposażenia Szkół

W dniach 26-27 marca 2013 miała miejsce premierowa edycja Salonu Książki i Wyposażenia Szkół. W tym samym czasie już po raz dziewiąty odbyły się Targi Edukacyjne. Centrum Targowo-Wystawiennicze Targów Lublin S.A. na dwa dni stało się miejscem gdzie swoją ofertę zaprezentowały firmy z branży edukacyjnej m.in. ze sprzętem szkolnym, pomocami dydaktycznymi i książką oraz zgromadziły się najważniejsze placówki edukacyjne z kraju prezentujące swoją ofertę młodzieży.

Podczas trzech dni targowych z ofertą blisko 20 firm z branży edukacyjnej i ponad 100 placówek oświatowych zapoznało się przeszło 11.000 zwiedzających.

Salon Książki i Wyposażenia Szkół został objęty patronatem przez Lubelskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Babisza, Marszałka Województwa Lubelskiego Krzysztofa Hetmana, Prezydenta Miasta Lublina Krzysztofa Żuka, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Patronat medialny objęło wiele wydawnictw i portali branżowy oraz lubelska telewizja i radio.

W trakcie trwania obu imprez odbyły się liczne konferencje poświęcone najróżniejszym kwestiom związanym z nowoczesną edukacją. Kuratorium Oświaty w Lublinie zorganizowało szkolenie pt. „Sześciolatki gotowe do szkoły, szkoły gotowe na przyjęcie sześciolatków” dotyczące praktycznej strony reformy związanej z obniżeniem wieku spełniania obowiązku szkolnego. Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej przygotował serię prelekcji i warsztatów związanych z kształceniem i rozwojem zawodowym. Specjalnie dla młodzieży przeprowadzony został wykład „O konstruowaniu kariery, czyli klocki mojej kariery” poświęcony planowaniu własnego rozwoju zawodowego. Oprócz tego KOWEZiU przygotowało również wykłady poświęconych zmianom systemowym związanym z kształceniem zawodowym. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie przygotowała kilka spotkań poruszających problematykę związaną z pracą nauczycieli: prelekcję „Agresywnie czy asertywnie – decyzja należy do Ciebie” oraz warsztat „Multimedia wspomagające warsztat pracy nauczyciela w realizacji godzin wychowawczych”. Tematyka wykorzystania współczesnych technologii została również poruszona na konferencji „Nauczyciel w nauczaniu komplementarnym” zorganizowanej przez Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dodatkowo w trakcie IX Targów Edukacyjnych odbyły się liczne pokazy sceniczne, na których prezentowali się uczniowie i pracownicy placówek edukacyjnych uczestniczących w imprezie. Na scenie można było podziwiać występy taneczne i muzyczne, a nawet krótkie fragmenty przedstawień teatralnych. Wyjątkowym wydarzeniem była zorganizowana po raz pierwszy Lubelska Bitwa na Wiedzę, w której uczniowie gimnazjów i liceów z Lubelszczyzny zmierzyli się ze znanymi osobistościami związanymi z regionem. Wśród uczestników znaleźli się: Dariusz Pisula – Dyrektor Centrum Kredytowego regionu Wschodniego ING Bank Śląski, Maria Budzyńska – Prezes Lubelskiej Fundacji – Teatroterapia, Jolanta Chabros-Ślązak – Dyrektor Domu Opieki Społecznej w Lublinie, prof. Małgorzata Willaume – prof. Wydziału Humanistycznego UMCS, Robert Łysakowski - mł. asp., asystent Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, Daniel Jeleniewski – żużlowiec, Andrzej Miskur - Dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu. Po zaciętej walce, w atmosferze świetnej zabawy, drużyna „VIP’ów” odniosła jednopunktowe zwycięstwo nad uczniami. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Lubelskiej Bitwy na Wiedzę – w szczególności zaproszonym VIP’om, którzy odważyli się w tak nietuzinkowy sposób promować edukację.

Nowością na targach była również strefa gier planszowych zorganizowana w ramach Salonu Książki i Wyposażenia Szkół. W specjalnie wydzielonej strefie, przy współpracy z Filią Nr 35 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego oraz wydawnictw gier planszowych, które pojawiły się na targach w charakterze wystawców, zwiedzający mogli spróbować swoich sił przy nowoczesnych grach planszowych, które coraz częściej stają się uzupełnieniem klasycznych metod edukacji.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP