Polecamy
15,00 PLN 37,00 PLN

Rozwój humanistyki cyfrowej spowodował (…) skupianie na niej coraz większej uwagi... więcej >

[RED]akcja!

Data dodania: 05.04.2013

[RED]akcja!

Redaguj, edytuj, dokumentuj!

Zorganizuj w bibliotece warsztaty dziennikarskie dla młodzieży - mówcie o tym, co ważne dla Was i Waszej społeczności. Może przyszła gwiazda dziennikarstwa jest tuż obok Ciebie?

[RED]akcja! czeka na bibliotekarki i bibliotekarzy z całej Polski!

Jeżeli…

  • lubisz inspirować i otwierać młodych ludzi na nowe możliwości;
  • widzisz, że wśród użytkowników Twojej biblioteki są młodzi ludzie ze smykałką do dziennikarstwa – ciekawi świata, dociekliwi, z lekkim piórem;
  • chcesz stworzyć w Twojej bibliotece grupę pasjonatów – takich, którzy będą informować o tym, co dzieje się w Waszej okolicy, mówić o rzeczach dla nich ważnych i ciekawych;
  • masz w sobie „to coś” – dziennikarstwo, podawanie ciekawych, ważnych informacji, rozmowy z ludźmi – to dla Ciebie coś bliskiego.

Jest to pilotażowy projekt realizowany przez Wydawnictwo Aga Press oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Wydawnictwo Aga Press działa od 1992 roku – wydaje miesięcznie 200 tysięcy egzemplarzy pism edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, m.in. Cogito, Victor Gimnazjalista oraz Kumpel. To właśnie na łamach tych czasopism (zwłaszcza w Cogito) debiutowało wielu dziennikarzy i pisarzy (np. Paweł Flis z Gazety Wyborczej, Jacek Dehnel, Jacek Przybylski z Rzeczpospolitej, Ewa Nowak i wielu innych). Wydawnictwo naprawdę wie, jak odkrywać potencjał młodych ludzi!

W ramach [RED]akcji 20 bibliotekarkom i bibliotekarzom z całej Polski organizatorzy zaoferują udział w szkoleniu trenerskim z warsztatu dziennikarskiego. Podczas szkolenia będzie uczestnicy zyskają umiejętności do przeprowadzenia cyklu sześciu spotkań - warsztatów dziennikarskich, dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich w bibliotece.

Szczegóły na stronie PRB.

Źródło: PRB


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP