Polecamy
Jarosław Kończak 27,00 PLN 38,00 PLN

Książka adresowana jest zarówno do osób zainteresowanych komunikacją sponsoringową, jak i tych,... więcej >

Anna Ostęp

starszy kustosz, Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie
wykształcenie: wyższe rolnicze oraz studia podyplomowe z bibliotekoznawstwa
26 lat pracy w bibliotece

Lubelski Bibliotekarz Roku 2012

Obsługa użytkowników 
A. Ostęp zajmuje się przede wszystkim działaniami edukacyjnymi i upowszechniającymi czytelnictwo tworząc tym samym ofertę dla użytkowników MBP. Organizuje wystawy, warsztaty oraz spotkania autorskie. W 2012 r. zorganizowała 23 spotkania z autorami książek (m.in. z W. Chotomską, B. Butenko czy J. Papuzińską). Pozyskała i zaprezentowała w MBP oraz jej filiach 6 wystaw o różnorodnej tematyce (Dzieci Turcji, Moda, Salon Ilustratorów, Książka Roku 2011). Z okazji obchodów Roku Korczaka A. Ostęp opracowała całoroczny program działań dla filii MBP, ukazujący wszechstronne działania znanego lekarza i pedagoga. Zaprezentowała tez w 11 filiach wystawę pt.: Miłość dokumentującą te działania.

A. Ostęp koordynowała też przebieg programów organizowanych przez szkoły językowe Fun English, Lingua i Hellen Doron, wakacyjny kurs języka angielskiego „Igrzyska językowe FunEnglish” organizowany przez Szkoły Języków Obcych dla Dzieci i Młodzieży Mała Lingua (w 8 filiach) oraz kursy języka angielskiego dla czytelników organizowane we współpracy z Funmedia. Ponadto w 2012 r. A. Ostęp współtworzyła wspólnie z Gimnazjum nr 9. II edycję Festiwalu Słowa i Obrazu „W Krainie Stubarwnego Nieba”.

Promocja biblioteki
A. Ostęp współpracuje z licznymi instytucjami kultury i placówkami oświatowymi m. in. z PTWK, Agencją Autorską Autograf, Polskim Stowarzyszeniem Pedagogów i Animatorów KLANZA, Wydziałem Pedagogiki UMCS i szkołami językowymi. Jako lider Ogólnopolskiej Akcji Cała Polska czyta dzieciom od wielu lat współpracuje także z Fundacją ABCXXI. W ramach tej akcji systematycznie organizuje Tydzień Głośnego Czytania, Dzień Pluszowego Misia, Ferie w bibliotece i Lato z książką. Działania promocyjne i edukacyjne realizowane przez A. Ostęp w znacznym stopniu przyczyniły się do otrzymania przez MBP Medalu Pamiątkowego Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek W podzięce za działalność na rzecz książki.

Szkolenia
Stara się podnosić swoje kwalifikacje. W 2012 r. brała udział w konferencji Dziecko w świecie mediów i seminarium w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Barwnej.

Cechy osobowościowe
Jest osobą kreatywną i otwartą na nowe trendy w bibliotekarstwie. Koleżeńska i życzliwa ludziom sumiennie wypełnia powierzone Jej zadania.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP