Polecamy
Hanna Łaskarzewska 25,00 PLN 35,00 PLN

Celem publikacji jest przedstawienie czołowych postaci, które tworzyły organizację bibliotekarską u... więcej >

Podsumowanie XIX Targów Wydawców Katolickich

Data dodania: 17.04.2013

Podsumowanie XIX Targów Wydawców Katolickich

Za nami XIX Targi Wydawców Katolickich - Święto Dobrej Książki, które w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie zgromadziło rekordowa liczbę ponad 140 wystawców. Jednak jak twierdzi ks. Roman Szpakowski sdb, dyrektor Targów i prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich w całej tej inicjatywie nie chodzi o rekordy.

 

Oczywiście stale rosnące zainteresowanie targami mediów i odwiedzających niezmiernie cieszy. Z analizy liczby sprzedanych biletów i karnetów wynika, że w przeciągu czterech dni Targi odwiedziło niemal 20 tys. osób, ale fakt ten traktujemy tylko jako narzędzie do realizacji podstawowego zadania targów, jakim jest popularyzacja publikacji o tematyce religijnej i innych wartościowych pozycji znajdujących się w ofercie wydawnictwa kościelnych i świeckich działających w naszym kraju - deklaruje dyrektor TWK.

O poziomie wystawienniczej imprezy świadczy m.in. lista autorów, którzy w ciągu tych czterech dni spotykali się ze swoimi czytelnikami. W grupie tej znaleźli się m.in.: o. Leon Knabit, Wojciech Cejrowski, Grzegorz Górny, Hanna Suchocka, Ania Golędzinowska, biograf papieży Andrea Tornielli, s. Angela Musolesi, o. Maciej Zięba, ks. Adam Boniecki, Wojciech Widłak, Robert Tekieli, ks. Marek Dziewiecki, Marek Zając, Tomasz Sakiewicz, Joanna Krzyżanek i Krzysztof Ziemiec.

Jednym ze skarbów Targów Wydawców Katolickich są Nagrody FENIKS. Po raz kolejny okazało się również, że obok nowości wydawniczych przygotowywanych specjalnie na Targi największym zainteresowaniem czytelników odwiedzających Arkady Kubickiego cieszyły się właśnie tytuły nagrodzone i wyróżnione w konkursie o Nagrodę SWK. W tegorocznej edycji o Nagrodę Stowarzyszenia ubiegało się 46 wydawców. Książki i materiały multimedialne można było zgłaszać w dziesięciu kategoriach: „literackiej”, „przekład”, „nauki kościelne”, „edytorstwo”, „książka dla młodzieży”, „książka autora zagranicznego”, „seria wydawnicza”, „publicystyka religijna”, „multimedia”. Łącznie Kapituła nagrodziła i wyróżniła 32 publikacje.
Podjęto również decyzję w sprawie przyznania Nagrody Głównej FENIKS 2013 oraz Nagród FENIKS Specjalny. Ponadto Kapituła podjęła decyzję o powołaniu dodatkowej Nagrody – „Księga życia”:

  • Nagroda Główna FENIKS 2013 - Andrzej i Wanda Półtawscy
  • Nagroda FENIKS Specjalny - ks. biskup Antoni Długosz
  • Nagroda FENIKS Specjalny - Ernest Bryll
  • „Księga życia” - pani prezydentowa Karolina Kaczorowska.

Źródło: Portal księgarski


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP