Polecamy
79,00 PLN 99,00 PLN

  Laureat Nagrody Naukowej SBP im. Adama Łysakowskiego za rok 2019 Normal 0 21... więcej >

Książka i Róża 2013

Data dodania: 22.04.2013

Książka i Róża 2013

W dniach 23-24 kwietnia 2013 r. Województwo Małopolskie już po raz dwunasty organizować będzie Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”. Co roku kilkadziesiąt księgarni z całego województwa uczestniczy w tym święcie, zachęcając do kupowania książek a tym samym propagując czytelnictwo i literaturę. Tradycją stało się, że wszystkim osobom które w tych dniach zdecydują się zakupić książkę, Małopolscy księgarze udzielają rabatu min. 10% oraz obdarowują kupujących symboliczną różą. W tym roku w akcji weźmie udział aż 67 księgarń.

Marszałek Województwa Małopolskiego wysyła również zaprzyjaźnionym osobom upominki w postaci książki „Pamiątkowe rupiecie. Biografia Wisławy Szymborskiej” z autografami autorek Anny Bikont oraz Joanny Szczęsnej.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie już po raz drugi zorganizowali WIELKĄ ZBIÓRKĘ KSIĄŻEK (nowych i używanych) w ramach Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”. Lektury szkolne, książki młodzieżowe, poradniki i przewodniki zostaną przekazane do kilku małopolskich domów dziecka oraz Zespołu Świetlic Środowiskowych w Nowym Sączu, a literatura polska do nowo powstającej biblioteki polskiej w Wielkiej Brytanii oraz do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Łukasza Górnickiego - Galerii Książki w Oświęcimiu.

Pozostałe książki w dniach 23-24 kwietnia br. zostaną umieszczone w specjalnych strefach uwolnionej książki - na „Etno-ławeczkach” znajdujących się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie przy ul. Rajskiej 1. Będzie tam można poczytać, przekazać innym przeczytane książki, wymienić się książkami, czy zabrać wybraną książkę do domu.

W zbiórkę książek, oprócz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego z Agendami w Nowym Sączu, Oświęcimiu i Tarnowie oraz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie włączyli się również: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie oraz jego Delegatury, sklepy Media Markt w Centrum Handlowym M1 oraz Solvay Park w Krakowie, Klubokawiarnia Cafe Szafe w Krakowie, Miejska Biblioteka Publiczna im. Ł. Górnickiego Galeria Książki w Oświęcimiu, a także Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu.

Źródło: Izba Księgarstwa Polskiego


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP