Polecamy
Małgorzata Kisilowska 39,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Dizajn wśród literatury

Data dodania: 22.04.2013

Propozycje polskich producentów dla księgarń i bibliotek.

Zapraszamy na nasze stoisko nr 46/D3 na Warszawskich Targach Książki.

W dniach 16-19 maja br. na Stadionie Narodowym odbędzie się już IV edycja Warszawskich Targów Książki.

Dopóki książka w wersji papierowej będzie gościć w naszych bibliotekach, dopóty na półkach, stolikach nocnych, biurkach, ba nawet parapetach będą się przydawać podpórki do książek. Jeszcze trzy lata temu na rynku nie było dużego wyboru podpórek do książek. Co więcej, na tak popularnym serwisie aukcyjnym Allegro, nie było jeszcze takiej kategorii. Nie wiadomo było czy jest to gadżet, a może „inne” w kategorii książki czy raczej meble. Po wytrwałym wyszukiwaniu w Internecie dało się znaleźć zaledwie kilka wzorów głównie wykorzystujących swój ciężar w celu zablokowania przewracających się książek. Były to wyroby z gliny lub mosiądzu, czasami drewniane, ozdobne, ale masywne i co dla każdego bibliofila istotne – zabierające sporo bezcennego miejsca na półce.

Od roku można zaobserwować gwałtowną ekspansję tego typu wyrobów. Zmieniły się również sposoby podpierania stojących woluminów. Nastąpił powrót do idei od dawna wykorzystywanej w bibliotekach publicznych. Pojawiły się lekkie metalowe kątowniki wsuwane pod książki, często o ciekawym wzornictwie. Na prowadzenie pod tym względem wysuwają się podpórki produkowane przez dwie polskie firmy Ideadizajn i Alearte. Podpórki te uwodzą lekkością, kolorystyką, elegancją i niespotykanym efektem 3D, a także, co ważne, ceną.

Na Warszawskich i Krakowskich Targach Książki w maju 2012 i październiku 2012 r. wzbudziły ogromne zainteresowanie. Od tamtej pory coraz częściej można je spotkać w bibliotekach w różnych zakątkach kraju, księgarniach a także w galeriach sztuki użytkowej. Zdobią także domowe księgozbiory. Dlatego, gdy już pojawi się potrzeba podparcia książek, zamiast zadowalać się najtańszymi i najprostszymi rozwiązaniami proponowanymi przez niektóre sieci meblowe, warto odwiedzić stronę www.ideadizajn.pl, pamiętając, że ładny przedmiot cieszy i oko i duszę.

  • Mianownik: podpórka do książek, 
  • Dopełniacz: podpórki do książek, 
  • Celownik: podpórce do książek,
  • Biernik: podpórkę do książek 
  • Narzędnik: z podpórką do książek, 
  • Miejscownik: o podpórce do książek. 
  • Wołacz: O podpórka do książek!

Zapraszamy na nasze stoisko nr 46/D3 na Warszawskich Targach Książki w dniach 16-19 maja 2013 r.

Artykuł sponsorowany


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP