Polecamy
Paulina Motylińska 28,00 PLN 35,00 PLN

Monografia poświęcona informacji zdrowotnej została przez Autorkę bardzo starannie przygotowana... więcej >

Rusza Sztuka Czytania

Data dodania: 24.04.2013

Rusza Sztuka Czytania

Ogólnopolski Konkurs „Literacka podróż po Gdańsku” oraz warsztaty pisarskie, prowadzone przez znakomitych autorów, błyskotliwego literaturoznawcę, skutecznego wydawcę oraz wszechstronnego dziennikarza, to pierwsze tegoroczne wydarzenia projektu Sztuka Czytania przygotowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku.

W tym roku motywem przewodnim Sztuki Czytania jest podróż, której początek znajduje się w bibliotece, natomiast kierunków jest tyle, ile książek na bibliotecznych regałach.

Sztuka Czytania to projekt promujący czytelnictwo i prezentujący wartościową literaturę. Pierwsza edycja odbyła się w zeszłym roku i przyciągnęła do Biblioteki Manhattan tysiące osób na warsztaty, spotkania autorskie, a przede wszystkim na festiwal czytelniczy. W tym roku Sztuka Czytania wzbogaciła się o nowe elementy: konkurs na prozę inspirowaną zakątkami Gdańska, warsztaty pisarskie, ale również konkurs fotograficzny na najciekawsze zdjęcia bibliotek z całego świata. Najlepsze teksty, wyłonione w Ogólnopolskim Konkursie „Literacka podróż po Gdańsku”, zostaną wydane w postaci e-booka, audiobooka oraz interaktywnej mapy literackiej, umożliwiającej każdemu wybranie się w podróż po zakątkach naszego miasta, które stały się literacką inspiracją.

Premiera „Literackiej podróży” odbędzie się w trakcie finału projektu: festiwalu czytelniczego „Sztuka Czytania”, w listopadzie tego roku. Już dziś zachęcamy do zarezerwowania czasu od 21 do 24 listopada i spędzenia go w gdańskich bibliotekach. Spotkania z pisarzami, wystawy i warsztaty to tylko część listopadowych atrakcji przygotowanych z myślą o naszych czytelnikach.

www.sztukaczytania.org.pl
www.wbpg.org.pl

Ogólnopolski Konkurs „Literacka podróż po Gdańsku”

WiMBP w Gdańsku ogłasza konkurs literacki na tekst związany z konkretnym miejscem w Gdańsku. W konkursie mogą wziąć udział autorzy niepublikowanych i nienagradzanych tekstów prozą, którzy swoje prace prześlą do 22 czerwca 2013 r. Autorom najlepszych utworów zostaną przyznane nagrody finansowe w wysokości:

  • I miejsce - 2000 zł
  • II miejsce - 1500 zł
  • III miejsce - 1000 zł

oraz 7 wyróżnień, w kwocie 450 zł każde.

Źródło: Portal księgarski


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP