Polecamy
26,00 PLN 32,00 PLN

  Żyjemy w bardzo „ciekawych czasach”, w dobie dynamicznej transformacji komunikacji... więcej >

Książki dla przedszkolaka - recenzja Czytelnika

Data dodania: 24.04.2013

Książki dla przedszkolaka - recenzja Czytelnika

Zapraszamy Państwa do lektury recenzji czytelniczej książki „Od czterech do sześciu. Książki dla przedszkolaka”, którą nadesłała Pani Monika Piłka. Książkę możecie Państwo zakupić po specjalnej, promocyjnej cenie w e-sklepie SBP.

Książka Grażyny Lewandowicz-Nosal uświadamia czytelnikowi, jak ważną rolę odgrywają w kształceniu przedszkolaka biblioteki i rodzice. Porusza bardzo ważną kwestię zapisów podstawy programowej wychowania przedszkolnego, która właściwie przemilcza kontakt z książką. Na podstawie własnych obserwacji autorka wskazuje ważne, jej zdaniem, teksty literackie, z którymi dziecko w wieku 4-6 lat warto zapoznać. Polecane lektury dzieli na klasykę polską i obcą, baśnie, legendy, Biblię i mitologię, poezję. Skupia się również na zainteresowaniu dziecka własną osobą, innymi ludźmi, zwierzętami, światem, a także zagadnieniami związanymi z tematami trudnymi i tabu. Istotnym faktem jest uwzględnienie w wykazie lektur polecanych zarówno książek wydanych „prawie wczoraj”, jak i tych wydanych kilka lat temu. Autorka dogłębnie przeanalizowała rynek wydawniczy i wskazuje dokładne opisy bibliograficzne polecanych pozycji, co ułatwi poszukiwanie wszystkim zainteresowanym.

Recenzowana pozycja będzie wartościową lekturą zarówno dla przyszłych nauczycieli wychowania przedszkolnego, dla wszystkich bibliotekarzy pracujących z dziećmi, a także dla rodziców, którzy chcą aktywnie wychowywać swoje dziecko przez kontakt z literaturą. Może być naszym przewodnikiem podczas tworzenia domowej biblioteczki czy kreowania polityki gromadzenia w oddziałach dla dzieci.

nad. Monika Piłka

Książka za recenzję

Recenzja została nadesłana w ramach facebookowej akcji „Książka za recenzję”. Wszystkich zainteresowanych otrzymaniem wydawnictw Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zapraszamy do śledzenia naszego profilu:
https://www.facebook.com/StowarzyszenieBibliotekarzyPolskich


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP