Polecamy
Tomasz Kędziora 17,50 PLN 35,00 PLN

Przedmiotem publikacji jest próba zebrania wiadomości o początkach tworzenia spisów piśmiennictwa,... więcej >

(Nie)pospolite czytanie na Narodowym

Data dodania: 25.04.2013

(Nie)pospolite czytanie na Narodowym

Czwarta edycja Warszawskich Targów Książki zadebiutuje w dniach 16-19 maja br. na Stadionie Narodowym. Na liście wystawców widnieje czterysta osiemdziesiąt firm z kraju i zagranicy. Tegoroczne Targi przyciągają uwagę obecnością znanych i lubianych autorów, wysokimi rabatami na książkowe nowości i bestsellery, nowinkami technologicznymi z rynku wydawniczego, niezwykle zróżnicowanym programem wydarzeń towarzyszących oraz zupełnie nowym miejscem.

 

Targi

WTK powstały z inicjatywy polskich wydawców i warszawskiej spółki targowej Murator EXPO. Od 2010 roku organizuje je powołana w tym celu spółka Targi Książki. W roli organizatora wykonawczego występuje firma Murator EXPO. Na tegorocznej liście wystawców Warszawskich Targów Książki jest czterysta osiemdziesiąt firm z 18 krajów: Australii, Bułgarii, Tajwanu, Czech, Francji, Hiszpanii, Indii, Izraela, Niemiec, Norwegii, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowacji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i z Polski (wystawców z Polski jest 359). Po raz pierwszy narodowe stoiska na WTK przygotowały Republika Serbii i Węgry.

Stoiska wydawców w przeważającej części zlokalizowane będą na tzw. wewnętrznej promenadzie i w Galerii Stadionu Narodowego. Promenada to szeroka aleja biegnąca wokół trybun Stadionu mniej więcej w połowie ich wysokości, tak więc nigdy dotąd zwiedzanie targów książki w Warszawie nie było tak wygodne. W Galerii Stadionu (znajdującej się na poziomie wejścia na Targi od al. Zielenieckiej) mieścić się będzie sektor atrakcji dla dzieci, sektor komiksu i gier planszowych oraz część antykwaryczna Targów.

Spotkania i dyskusje literackie odbywać się będą w salach Centrum Konferencyjnego Stadionu Narodowego. Po raz pierwszy w tym roku Warszawskim Targom Książki towarzyszyć będą Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA.

Wystawcy Targów ACADEMIA (blisko dwadzieścia oficyn akademickich) prezentować będą swoją ofertę w czytelnie oznakowanym sektorze na promenadzie. Będzie też sekcja agentów literackich pod patronatem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Agenci literaccy, którzy zgłosili swój akces w WTK przyjadą z zagranicy: Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Rumunii i Norwegii. Salonik agentów znajdować się w Centrum Konferencyjnym Stadionu. Uroczyste otwarcie Warszawskich Targów Książki i Targów Książki Akademickiej ACADEMIA odbędzie się w czwartek 16 maja o godz. 12.00 na głównej scenie Targów.

Autorzy

Dla gości, którzy targi traktują jako okazję do spotkań z ulubionymi autorami, tegoroczne Warszawskie Targi Książki na Stadionie Narodowym są nie lada okazją. Ponad 420! autorów czekać będzie na czytelników w stoiskach wystawców, na scenie głównej Targów grającej także rolę Kanapy Literackiej i w salach konferencyjnych Stadionu Narodowego. Na liście autorów są m.in.: Anders de la Motte (Czarna Owca) - najbardziej ekscytujący i nowatorski autor nowego pokolenia pisarzy kryminalnych w Szwecji, były oficer policji, do niedawna dyrektor ds. bezpieczeństwa w jednej z największych na świecie firm z branży IT. Czytelnicy będą mogli też spotkać autorów z Hiszpanii: Jaume Cabre (Wydawnictwo MARGINESY) uznanego za najwybitniejszego pisarza katalońskiego i jednego z najważniejszych pisarzy europejskich oraz Javiera Sierrę (Sonia Draga) pisarza młodego pokolenia, podróżnika poszukującego tajemnic, autora thrillerów i powieści sensacyjnych z wątkiem historycznym.

Na Targach nie zabraknie autorów z Polski - wybitnych literatów i znanych osób, wśród których są: prof. Leszek Balcerowicz, Anna Czerwińska-Rydel, Dorota Gellner, Joanna Chmielewska, Henryk J. Chmielewski (Papcio Chmiel), Grzegorz Kasdepke, Roman Kłosowski, Karolina Korwin Piotrowska, dr Andrzej Kruszewicz, Juliusz Machulski, Kelly MacKain, prof. Zbigniew Mikołejko, Beata Pawlikowska, Michał Ogórek, prof. Wiktor Osiatyński, Małgorzata Strzałkowska. W sobotę na Targach w ramach Dnia Reportażu można będzie spotkać tegorocznych finalistów Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki. W tegorocznej finałowej piątce znalazło się dwóch Brytyjczyków: Ed Vulliamy i William Dalrymple i aż troje Polaków: Wojciech Jagielski, Lidia Ostałowska i Mariusz Zawadzki.

Nominacje. Nagrody. Konkursy. Wystawy

Na „konkursową” część programu WTK składa się ponad dwadzieścia przedsięwzięć, a wśród nich m.in.: nominacje do Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Literackiej NIKE, Nagroda Sezonu Wydawniczo-Księgarskiego IKAR, Międzynarodowa Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki, Nagroda Fundacji Kultury Polskiej za promocję polskiej książki w świecie, Nagroda im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów dla tłumaczy literatury naukowej, Nagroda Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich „Mistrz promocji czytelnictwa”, Nagroda Magellana za najlepszą książkę turystyczną i Nagrody Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego. Ponadto odbędą się rozstrzygnięcia 53. edycji Konkursu Najpiękniejsze Książki Roku PTWK, Rankingu Polskich Drukarń Dziełowych „Wydawcy wybierają Drukarnie”, 4. edycji Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i kropka” czy Konkursu Plastycznego dla dzieci „Bazgroł”.

Po raz pierwszy podczas WTK odbędzie się uroczystość wręczenia Nagród Redakcji ŻAGLE im. Leonida Teligi. Na Targach można będzie ponadto obejrzeć aż 15 wystaw między innymi portrety graficzne pisarzy warszawskich, dwie wystawy poświęcone sylwetce Ryszarda Kapuścińskiego, wystawę poświęconą Sorenowi Kierkegaardowi z okazji 200-lecia urodzin, wystawy ilustracji dziecięcej oraz pokonkursową wystawę koncepcji architektoniczno-budowlanej gminnej biblioteki publicznej ogłoszonej przez SARP i Instytut Książki.

Forum Nowych Technologii

Specjaliści z branży wydawniczej i wszyscy zainteresowani nowymi technologiami będą mogli wziąć udział w całodniowych piątkowych warsztatach poświęconych książce cyfrowej. Nexto.pl pomoże uporządkować wiedzę o rynku e-booków, podpowie jak prowadzić skuteczny marketing oraz pokaże na czym czytać i czym są aplikacje do czytania. Infor IT zaprosi wydawców na prezentację platformy wydawniczej Embuk, umożliwiającej przygotowanie, publikację i dystrybucję wydań elektronicznych. Pokaże jak w prosty sposób zaistnieć ze swoją ofertą wydawniczą w telefonach, komputerach i tabletach. Z kolei w jaki sposób zachęcić czytelników do korzystania z legalnych źródeł pozyskiwania książek - dowiemy się z prezentacji firmy Legimi. O nowych technologiach będzie można też posłuchać na prezentacjach firm PeopleRead.me oraz Young Digital Planet.

Dla miłośników książki cyfrowej mamy niespodziankę. Każdy uczestnik Targów będzie mógł na podstawie kodu dołączonego do biletu pobrać z zasobów Nexto.pl powieść „Gwiezdny pył” Neila Gaimana oraz „Kamienna ćma” Pawła Matuszka, przygotowane przez Wydawnictwo MAG.

Spotkania, dyskusje debaty

W czwartek Frankfurckie Targi Książki (Frankfurt Academy) we współpracy z Polską Izbą Książki zaproszą na spotkanie Rynek książki w dobie transformacji - wyzwanie dla wydawców. Przykład z Niemiec. W spotkaniu udział wezmą m.in.: Peter Kraus vom Cleff, prezes zarządzający wydawnictwa Rowohlt Verlage, Hamburg i Włodzimierz Albin, prezes Polskiej Izby Książki. Zawracamy także uwagę na piątkowe seminarium z Andrzejem Pągowskim o estetyce wydawanych książek. Spotkanie adresowane do wydawców pozwoli skonfrontować myślenie o książce w kategoriach ekonomicznych z poczuciem piękna.

Na czwartkową prezentację poświęconą wykorzystaniu książek dla dzieci w edukacji artystycznej pt. Zróbmy sobie arcydziełko, czyli edukacja artystyczna inaczej. Konferencja dla nauczycieli szkolnych, przedszkolnych i bibliotekarzy zaprasza Wydawnictwo Dwie Siostry. Na piątkową debatę Stan czytelnictwa w Polsce. Wspólna sprawa. zapraszają Polska Izba Książki wraz z Biblioteką Narodową a na spotkanie w sprawie grantów na tłumaczenia literackie zaprasza Instytut Adama Mickiewicza i Punkt Kontaktowy Programu Kultura. 

Piątek Dniem Książki Akademickiej i Naukowej na Stadionie

Piątek będzie dniem poświęconym książce akademickiej i naukowej. Wydawcy akademiccy liczą na owocne spotkania środowiskowe. Tego dnia podczas uroczystego spotkania wydawców akademickich nastąpi wręczenie nagród: w konkursie na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA, Nagrody Rektora Politechniki Warszawskiej za najlepszą książkę techniczną o charakterze dydaktycznym, Nagrody Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych, Nagrody Dziennika Gazety Prawnej ECONOMICUS za najlepszą książkę ekonomiczną, Nagrody prof. Jerzego Skowronka przyznawanej autorom i wydawcom w dziedzinie historii i archiwistyki oraz Nagrody TECHNICUS w Konkursie Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT na najlepszą książkę z zakresu techniki.

Sobota Dniem Reportażu na WTK

Reportaż w Polsce ma długą tradycję i wybitnych przedstawicieli - Ksawery Pruszyński, Melchior Wańkowicz, Ryszard Kapuściński, Hanna Krall. Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego wskazująca najciekawsze książki reporterskie, jest bardzo ważnym sygnałem dla autorów, księgarzy, czytelników i wydawców. Sobota jest już tradycyjnie dniem spotkań autorskich z finalistami (autorami i tłumaczami) Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki. Spotkania odbywac się będą nieprzerwanie od 10.00 do 19.00 w sobotę 18 maja, w sali Amsterdam. Podczas pierwszego spotkania RPA. Co dalej z tą wolnością? z Wojciechem Jagielskim, autorem „Wypalania traw” zostaną wręczone nagrody zwycięzcom Konkursu Edukacyjnego dla młodzieży pt. „Mój busz po polsku”. W dalszej kolejności czytelnicy będą mogli wziąć udział w spotkaniach z: Lidią Ostałowską, autorką zbioru reportaży "Bolało jeszcze bardziej", Edem Vulliamy, autorem „Ameksyki…”, Mariuszem Zawadzkim, autorem książki "Nowy wspaniały Irak".

Festiwal Komiksowa Warszawa na WTK już po raz trzeci

Festiwal Komiksowa Warszawa to jedyny festiwal w stolicy, pozwalający poznać przebogaty świat narracji obrazkowej. Podczas festiwalu będzie można spotkać komiksowych autorów z Polski i z zagranicy, uczestniczyć w panelach dyskusyjnych, prelekcjach i wykładach. W strefie autografów można będzie otrzymać graficzny upominek od autorów najbardziej poszukiwanych komiksów dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Organizatorem festiwalu jest Polskie Stowarzyszenie Komiksowe, wspierane przez współorganizatora Stowarzyszenie Twórców „Contur”.

Lubię czytać! czyli Warszawskie Targi Książki dla dzieci i młodzieży

Program wydarzeń dla dzieci i młodzieży na tegorocznych Targach odbywa się pod hasłem „Lubię czytać!” W tym roku poświęcamy je przede wszystkim trzem tematom: twórczości Juliana Tuwima (Rok Tuwimowski), Powstaniu Styczniowemu (150 rocznica) oraz literackim adaptacjom filmowym. W ich przygotowaniu pomogli nam między innymi: Instytut Badań Literackich, Muzeum Niepodległości, Wydawnictwo Bellona, Filmoteka Narodowa, Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz portal Czas Dzieci. Aby zapoznać się z pełną ofertą programową blisko 200 wydarzeń i spotkań autorskich dla dzieci i młodzieży – zapraszamy na targi-ksiazki.waw.pl!

W czwartek i piątek wiele atrakcji czeka na zorganizowane grupy dzieci i młodzieży szkolnej (pod opieką nauczycieli). Na sobotę i niedzielę zapraszamy dzieci z rodzicami i opiekunami. Dzieci do lat 12-tu oraz wszystkie zorganizowane grupy przedszkolne i szkolne z opiekunami, wchodzą na teren Targów bezpłatnie. Wydarzenia dla dzieci młodszych odbywać się będą na scenie w Galerii Stadionu Narodowego (poziom wejścia na Targi). Wydarzenia dla gimnazjalistów i licealistów - w Centrum Konferencyjnym.

A ponadto na WTK 2013...

Na tegorocznych Warszawskich Targach Książki odbędzie się ponad pół tysiąca wydarzeń - spotkań z autorami, dyskusji literackich, warsztatów, konferencji i pokazów. Synalizujemy jedynie niektóre z nich, zachęcając do uważnego zapoznania się programem. Drugiego dnia Targów, w imieniu Ambasady Republiki Serbii, zapraszamy miłośników poezji na wyjątkowy wieczór literacki z przekładami wierszy wybitnego serbskiego poety Miloša Crnjanskiego.

Na Warszawskich Targach Książki od pierwszej edycji wiele miejsca zajmuje tematyka ekonomiczno-społeczna. W ramach akcji „Przedsiębiorczy czytelnik” zapraszamy studentów i czytelników zainteresowanych tematyką ekonomiczną na panel dyskusyjny– SUKCES W BIZNESIE – sztuka zrozumienia reguł czy ich łamania? z udziałem dr Leszka Czarneckiego, twórcy grupy finansowej Getin Holding, który jako jedyny Polak został uznany przez Financial Times za wschodzącą gwiazdę europejskiego biznesu, a Wall Street Journal przyznał mu nagrodę jednego z najlepszych menedżerów Europy Środkowej. Panel z udziałem autorytetów z SGH odbędzie się w piątek. W sobotę, w imieniu Wydawnictwa ZYSK i S-ka, zapraszamy na wykład prof. Leszka Balcerowicza pod tytułem Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów. Odpowiedzią na antywolnościowe presje, które występują w demokracji, nie jest oczywiście odejście od demokracji i związanych z nią obywatelskich swobód, lecz obrona zagrożonych wolności w ramach demokracji i społeczeństwa obywatelskiego.

Także trzeciego dnia Targów w ramach Festiwalu Komiksowa Warszawa odbędzie się spotkanie z twórcami antologii komiksów z województwa Śląskiego FEST. To pierwsza tak duża prezentacja twórców komiksów, działających obecnie w tym regionie Polski. Grupa dwudziestu pięciu rysowników i scenarzystów, zamiast pikietować pod Sejmem, podjęła próbę opowiedzenia nowych legend rozgrywających się w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Górnego Śląska i Zagłębia. W efekcie powstał ponad stustronicowy komiks będący, z jednej strony przeglądem możliwości twórczych autorów, a z drugiej logicznie ułożoną, zwartą opowieścią. Także w sobotę przed południem scena główna WTK zyska sportowy charakter - zapraszamy na energetyczne spotkanie z najpopularniejszą polską trenerką personalną Ewą Chodakowską, autorką książki Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską. Ewa Chodakowska zaprezentuje swoją autorską metodę treningową. Goście Targów będą mogli wziąć udział w ćwiczeniach prowadzonych przez Ewę Chodakowską, skorzystać z jej fachowych wskazówek a następnie spotkać się z nią w stoisku wydawcy. Również w sobotę Biuro Radcy Handlowego Ambasady Australii – Austrade zaprosi w podróż po Australii z Markiem Niedźwieckim, wybitną postacią Polskiego Radia przy tym miłośnikiem Antypodów: Tam jest to coś, że chce się wracać. Zjawiskowo piękne miejsca – to jedno, a sympatyczni, uśmiechnięci ludzie - to drugie.

W planie podroży m.in. opowieść o pięknych zakamarkach Australii oraz relacja zdjęciowa. Tego dnia odbędą się też warsztaty i pokaz filmu „Australia dla Dzieci”.

Więcej szczegółów na temat programu WTK 2013 na www.targi-ksiazki.waw.pl

Unikalna Kolekcja WTK 2013 „Książka z autografem”

Podczas tegorocznych Targów po raz pierwszy powstanie unikalna kolekcja WTK 2013. Zwróciliśmy się z apelem do Wydawców uczestniczących w Targach o przekazanie unikalnych egzemplarzy wydawanych przez Nich książek z autografem Autorów goszczących na tegorocznych Targach. Ten wyjątkowy księgozbiór chcemy tworzyć na Targach i eksponować w widocznym dla wszystkich miejscu. Po Targach, unikalną Kolekcję WTK 2013 „Książka z autografem” zaprezentujemy z zamiarem przekazania na cele charytatywne. Wszystkich partnerów akcji, wraz z listą podarowanych książek z autografem przedstawimy także na stronie Warszawskich Targów Książki.

Wymiana książek na Targach

W tym roku na Targach w Warszawie debiutuje akcja Książka za Książkę współorganizowana przez Gazetę Wyborczą, PUBLIO (fundator ebooków) i Warszawskie Targi Książki. W zamian za papierowy egzemplarz książki przyniesiony na Targi, przez cały czas trwania imprezy, można będzie otrzymać ebooka. A w niedzielę na portal Lubimy Czytać zorganizuje na Targach akcję wymiany książek drukowanych. 

W sieci już od 13 maja Wirtualne Targi Książki są dopełnieniem Warszawskich Targów Książki i trwać będą od 13 do 26 maja br. Organizacja Targów w sieci ułatwia zapoznanie się z ofertą wystawców wszystkim tym, którzy nie uczestniczą w targach tradycyjnych.

Targi będą dostępne pod adresem www.etargi-ksiazki.waw.pl.

2. Nadmorski Plener Czytelniczy energetyczne i pogodne sierpniowe spotkanie z książką w Gdyni

Od 16 do 18 sierpnia br., w reprezentacyjnym punkcie Gdyni – przy Skwerze Kościuszki – odbędzie się druga edycja Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego. Organizatorem wydarzenia jest miasto Gdynia, partnerem merytorycznym spółka Targi Książki, a organizatorem wykonawczym firma Murator EXPO.

Warszawskie Targi Książki czynne będą w dniach i godzinach:

 • 16 maja 2013 (czwartek) 10.00-18.00
 • 17 maja 2013 (piątek) 10.00-19.00
 • 18 maja 2012 (sobota) 10.00-19.00
 • 19 maja 2012 (niedziela) 10.00-17.00

Cennik biletów:

 • Bilet normalny jednokrotnego wstępu 10zł
 • Bilet ulgowy jednokrotnego wstępu 5zł
 • Bilet rodzinny jednokrotnego wstępu 18zł
 • Imienny karnet wielokrotnego wstępu dla jednej osoby 20 zł

Zasady wstępu:

 • Bilet ulgowy - za okazaniem legitymacji:
 • Emeryci i renciści
 • Uczniowie i studenci do 26 roku życia

Bilet rodzinny:

 • dwoje dorosłych + 1-3 dzieci do lat 18-tu (dzieci powyżej 12 roku życia proszone są o okazanie legitymacji szkolnej)

Wstęp wolny:

 • Bibliotekarze po wypełnieniu formularza rejestracyjnego
 • Księgarze po wypełnieniu formularza rejestracyjnego
 • Dziennikarze za okazaniem legitymacji prasowej
 • Zorganizowane grupy akademickie, szkolne i przedszkolne z opiekunami po wypełnieniu formularza rejestracyjnego
 • Dzieci poniżej 12 roku życia
 • Seniorzy po 70 roku życia
 • Osoby z widoczną niepełnosprawnością w towarzystwie opiekuna
 • Osoby bezrobotne, zarejestrowane w Urzędzie Pracy m.st. Warszawy

Organizatorzy i patroni 
Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

Komitet Honorowy: Bogdan Zdrojewski - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krystyna Szumilas - Minister Edukacji Narodowej, prof. Barbara Kudrycka - Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

organizator: Targi Książki sp. z o.o.
organizator wykonawczy: Murator EXPO sp. z o.o.

Patronat:

 • Marek Michalak - Rzecznik Praw Dziecka
 • Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego
 • Hanna Gronkiewicz Waltz – Prezydent m. st. Warszawy
 • dr Tomasz Makowski – Dyrektor Biblioteki Narodowej
 • Polskie Towarzystwo Wydawców Książek
 • Polska Izba Książki
 • Izba Wydawców Prasy
 • Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
 • Izba Księgarstwa Polskiego
 • Stowarzyszenie Księgarzy Polskich
 • Polska Izba Druku
 • Stowarzyszenie Wydawców Katolickich
 • Porozumienie Wydawców Książki Historycznej
 • Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych
 • Związek Literatów Polskich
 • Stowarzyszenie Pisarzy Polskich
 • Stowarzyszenie Tłumaczy Polskich
 • Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury
 • Towarzystwo Bibliofilów Polskich
 • Stowarzyszenie Autorów ZAIKS
 • Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych IBBY
 • Stowarzyszenie Muzealników Polskich Oddział Mazowiecki
 • Stowarzyszenie Kultury Europejskiej
 • Patronat medialny: Polskie Radio SA
 • Telewizja Polska SA
 • Gazeta Wyborcza
 • Gazeta.pl Warszawa
 • Magazyn Literacki KSIĄŻKI
 • Biblioteka Analiz
 • Notes Wydawniczy
 • rynek-ksiazki.pl
 • Wyspa
 • Portal Księgarski ksiazka.net.pl
 • Granice.pl
 • Lubimyczytac.pl
 • Forum Akademickie
 • Wydawca
 • wydawca.com.pl
 • Zwierciadło
 • Współpraca medialna: Super Express
 • Metro
 • Cogito
 • Tygodnik Powszechny
 • Duże KA
 • Stolica
 • Skarpa Warszawska
 • Bibliotekarz
 • Poradnik Bibliotekarza
 • Sbp.pl
 • Mówią wieki
 • fabryka.pl
 • Ksiazki.pl
 • Traffic Club
 • Do Broni
 • Patroni i organizatorzy wydarzeń dla dzieci:
 • Czas Dzieci
 • Qlturka
 • Przedszkola Echa Leśne
 • internetowy portal dla dzieci BabyRadio.pl
 • EMPIK
 • Partnerzy Forum Nowych Technologii:
 • nexto.pl
 • INFOR IT
 • People read.me
 • Organizatorzy Festiwalu Komiksowa Warszawa:
 • Stowarzyszenie Twórców Contur i Polskie Stowarzyszenie Komiksowe

Kontakt:

Dorota Sadowińska-Rzepka
Koordynator Projektu
tel.: 22 829 66 65; faks: 22 829 66 81, tel. kom.: +48 662 109 574
e-mail: dsadowinska@muratorexpo.pl, www.targi-ksiazki.waw.pl


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP