Polecamy
Władimir Mirzojew 20,90 PLN 24,90 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Greendrama - fińska metoda edukacji ekologicznej oparta o techniki dramowe w Bibliotece Pedagogicznej

Autor: Sylwia Kubicka Biblioteka: Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim Województwo: łódzkie
Data dodania: 25.04.2013

13 maja 2013 roku o godz. 14.30 Biblioteka Pedagogiczna  w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza wszystkich zainteresowanych nauczycieli na warsztaty "Greendrama - fińska metoda edukacji ekologicznej oparta o techniki dramowe".

Warsztaty poprowadzą Gosia Świderek i Karolina Baranowska z Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła" z Łodzi.

Czym jest Green Drama? Green Drama jest metodą edukacji ekologicznej młodzieży i osób dorosłych, stworzoną w Finlandii i wykorzystywaną w szkołach skandynawskich od kilkunastu lat. Za główny cel stawia sobie zmianę zachowań i stylu życia uczestników treningu na bardziej przyjazny środowisku. Kładzie nacisk na kształtowanie wrażliwości, pogłębianie wiedzy ekologicznej i zdrowotnej oraz doskonalenie umiejętności społecznych, kreatywności i inwencji. Podczas warsztatów wykorzystuje się aktywne, nowatorskie techniki pracy: plastyczne, ruchowe, pantomimiczne, parateatralne, literackie, zarówno indywidualne jak i grupowe, często nawiązujące do technik treningu kreatywności. Bardzo ważna jest swobodna dyskusja uczestników, która umożliwia wymianę wiedzy, obalenie różnych mitów i często zrewidowanie własnych poglądów.

Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Zainteresowane osoby otrzymają materiały dydaktyczne oraz zaświadczenie o uczestnictwie w warsztatach.

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP