Polecamy
29,00 PLN

  Zapotrzebowanie na literaturę naukową i fachową w środowisku bibliologów i... więcej >

Dolnośląski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek 2013

Data dodania: 29.04.2013

Dolnośląski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek 2013

15 maja 2013 r. o godz. 11.30 w Centrum Konferencyjnym Letia Business Center w Legnicy, ul. Rycerska 24, odbędą się uroczyste obchody Dolnośląskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.

Honorowy Patronat nad obchodami objął: Tadeusz Krzakowski, Prezydent Miasta Legnicy. Organizatorami uroczystości są: Zarząd Okręgu Dolnośląskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Zarząd Oddziału Legnickiego, Zarządy Oddziałów w Kłodzku, Jeleniej Górze, Wałbrzychu i Wrocławiu oraz Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu i Legnicka Biblioteka Publiczna. Wyróżniający się bibliotekarze z Dolnego Śląska zostaną uhonorowani odznaczeniami, medalami i nagrodami.

W programie uroczystości przewidziano wykład okolicznościowy Andrzeja Tywsa, dyrektora Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, zatytułowany Biblioteki wobec wyzwań technologicznych i kulturowych, spotkanie z dr. Wojciechem Konduszą pod hasłem Śladami Małej Moskwy oraz prezentację Legnickiej Biblioteki Publicznej. Uroczystość wpisana została w trwający w dniach 8-15 maja 2013 r. X Ogólnopolski Tydzień Bibliotek ogłoszony przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Hasło przewodnie tegorocznego Tygodnia Bibliotek Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych podkreśla rolę bibliotek w poprawie jakości życia i edukacji. Biblioteka to miejsce inspiracji i realizacji wielu niezwykłych pomysłów na promowanie literatury i kultury. Wyróżnieni bibliotekarze z całego Dolnego Śląska to osoby kreatywne i otwarte na potrzeby społeczności, w których rozwijają swoją działalność.

Przygotowała: 

Joanna Golczyk
Przewodnicząca Okręgu Dolnośląskiego
Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP