Polecamy
26,00 PLN 32,00 PLN

  Żyjemy w bardzo „ciekawych czasach”, w dobie dynamicznej transformacji komunikacji... więcej >

Bibliocamp 2013

Data dodania: 30.04.2013

Bibliocamp 2013

7 maja rusza trzecia edycja edukacyjno-kulturalnego projektu BiblioCamp realizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku. BiblioCamp 2013 odbędzie się w trzech modułach tematycznych: MIASTO W SIECI, KULTURA W SIECI ORAZ DZIECI DLA SIECI. Będą to prezentacje poszczególnych zagadnień, dyskusje z udziałem twórców i specjalistów ale również warsztaty rozwijające umiejętności praktyczne. Zapraszamy na 7 spotkań i 6 warsztatów, które w maju i czerwcu odbędą się w Filii Gdańskiej, Bibliotece Głównej, Bibliotece Manhattan oraz Filii nr 9 WiMBP w Gdańsku.

BiblioCamp jest to edukacyjno-kulturalne przedsięwzięcie prezentujące ciekawe i wartościowe inicjatywy z obszaru „nowych mediów”, a zwłaszcza internetu. Szczególną rolę w projekcie odgrywają blogi, portale oraz inne inicjatywy internetowe dotyczące Gdańska. Ważnym elementem projektu są warsztaty, które pozwalają na zdobycie umiejętności praktycznych oraz zachęcają do twórczego wykorzystania możliwości, które daje wirtualna rzeczywistość.

W ciągu trzech lat, w ramach BiblioCampu, odbyło się kilkanaście spotkań z twórcami oraz specjalistami z różnych dziedzin. W Filii Gdańskiej WiMBP gościli twórcy najważniejszych lokalnych inicjatyw internetowych, którzy prezentowali swoją działalność oraz mieli okazję wymienić się doświadczeniami. Na warsztatach przeszkoliliśmy ponad 70 osób z takich zagadnień jak: stosowanie licencji Creative Commons, korzystanie z Bibliotek Cyfrowych, wykorzystywanie Wordpressa, tworzenie oraz obróbka nagrań wideo.

W tym roku w ramach projektu BiblioCamp odbędą się spotkania promujące lokalne inicjatywy internetowe poświęcone dzielnicom Gdańska. W ramach modułu MIASTO W SIECI zaprezentujemy możliwości gdańskich serwisów internetowych, pokażemy jak korzystać z Gedanopedii oraz przedstawimy inspirujące przykłady mieszkańców naszego miasta tworzących w sieci. 

DZIECI DLA SIECI to wydarzenia skierowane do najmłodszych użytkowników sieci, wkraczających dopiero w świat internetu. Zapraszamy na warsztaty dla uczniów szkół podstawowych klas 4-6 dotyczące bezpiecznego korzystania z internetu oraz spotkanie z blogerką piszącą o książkach dla dzieci

Na zakończenie projektu 8 czerwca w Bibliotece Manhattan, odbędzie się cykl wydarzeń pod hasłem KULTURA W SIECI. Będą to spotkania, prezentacje, dyskusje oraz warsztaty poświęcone zagadnieniom self-publishingu, crowdfundingu oraz współpracy blogerów piszących o książkach z wydawnictwami. Wspólnie z autorami, wydawcami i specjalistami zajmującymi się literaturą zastanowimy się nad fenomenem książki elektronicznej, która coraz częściej pojawia się w rękach czytelników. 

Udział we wszystkich wydarzeniach projektu BiblioCamp jest bezpłatny.

Zapraszamy na BiblioCampowego bloga: bibliocamp.info

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 

 
Partnerzy: 
 
Patronat medialny : 

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP