Polecamy
29,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

X Tydzień Bibliotek w PiMBP w Oleśnicy

Autor: Rafał Wojtczak Biblioteka: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja w Oleśnicy Województwo: dolnośląskie
Data dodania: 07.05.2013

 

Jak co roku oleśnicka Biblioteka przygotowała szereg imprez, aby przy okazji Tygodnia Bibliotek unaocznić pozytywną rolę bibliotek w społeczeństwie i tym samym realizować tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek "Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych".
8 maja po raz jedenasty bibliotekarze będą obchodzili swoje święto – Powiatowy Dzień Bibliotekarza to doskonała okazja do nagrodzenia wyróżniających się swoją pracą bibliotekarzy i spotkania bibliotekarzy z wszystkich typów bibliotek.
Na uroczystości zostanie otwarta międzynarodowa wystawa ex-libisów i małej formy graficznej „Podwórka”, którą będzie można oglądać przez miesiąc w Bibliotece „Pod Pegazem”. Na wystawie zostaną zaprezentowane prace wybranych i zaproszonych artystów z całego świata, prezentujących najwyższy poziom w dziedzinie współczesnego ekslibrisu.
10 kwietnia o godz. 10.00 z najmłodszymi czytelnikami w Bibliotece "Pod Pegazem" spotka się autorka książek takich jak  Jak Anitce uciekły zabawkiJacuś zgubił się w sklepieO Mateuszku, który bał się ciemności czy o Basi, która nie lubiła buziaków. Małgorzata Żółtaszek oprócz pisania książek prowadzi warsztaty dla rodziców.
W poniedziałek, 13 maja w Bibliotece „Pod Pegazem” nastąpi rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci „Lokomotywa”, w którym zadaniem uczestników było przygotowanie pracy przestrzennej inspirowanej wierszem Juliana Tuwima pod tym samym tytułem.
14 maja gośćmi Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży „Pod Sową” będą podopieczni oleśnickiego Środowiskowego Domu Samopomocy.
I wreszcie piątek, 15 maja to z pewnością będzie pamiętny dzień dla miłośników fantastyki. Gościem Biblioteki „Pod Pegazem” będzie pisarz Andrzej Pilipiuk, twórca bijącego rekordy popularności antybohatera Jakuba Wędrowycza – bimbrownika, egzorcysty-amatora i kłusownika. Takiej okazji nie można zmarnować. Początek o 19.00.
Tydzień Bibliotek to także możliwość zaprezentowania się stowarzyszeń i klubów współpracujących z Biblioteką – każdy czytelnik może wziąć udział w ich spotkaniach. Najbardziej aktywny jest Oleśnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku – jego słuchacze mają w pomieszczeniach biblioteki najwięcej, niezwykle różnorodnych zajęć. 8 maja o godz. 12.00 w Klubie Seniora odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książku OUTW, 9 maja o godz. 17.00 próba chóru OUTW tamże. 10 maja o godz. 11.00 sekcja plastyczna spotka się w Klubie Seniora, 13 maja o godz. 10.00 sekcja robótek ręcznych również w Klubie Seniora, a 14 maja słuchacze OUTW zapraszają na swoje zajęcia taneczne – początek o godz. 10.00 na poddaszu Biblioteki Centralnej.
10 maja od godz. 16.00 będzie można uczestniczyć w spotkaniu Młodzieżowego Klubu Dyskusyjnego „Terabithia” w sali konferencyjnej obok sekretariatu na II piętrze.
I również 10 maja o godz. 16.00 w sali widowiskowej na parterze spotkają się jak co tydzień członkowie Klubu Gier Fantasy.

Serdecznie zapraszamy – nie tylko od święta.

Rafał Wojtczak / PiMBP w OleśnicyPartner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP