Polecamy
47,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Krośnieńska Biblioteka Publiczna przestrzenią kreatywną

Autor: Biblioteka: Krośnieńska Biblioteka Publiczna Województwo: podkarpackie
Data dodania: 07.05.2013

Krośnieńska Biblioteka Publiczna -  przestrzenią kreatywną

X Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Krośnie

            Po raz dziesiąty w całej Polsce w dniach 8-15 maja, z inicjatywy Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, obchodzony będzie Tydzień Bibliotek – w tym roku pod hasłem „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”. Ma on na celu podkreślanie roli bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa polskiego – piszą organizatorzy akcji.

            Również Krośnieńska Biblioteka Publiczna przygotowała w tych dniach dla mieszkańców miasta i regionu ofertę, pokazując, że współczesna biblioteka obok  pełnienia tradycyjnych funkcji jak udostępnianie i informowanie, jest kreatywną instytucją kultury, miejscem spotkań różnych grup i środowisk oraz edukacji i zabawy dla najmłodszych.    

                Już 7 maja o godz. 9.00 w Czytelni Głównej KBP odbędzie się wykład dr Alicji Ungeheuer-Gołąb pn. „Praca z utworem  literackim  dla  dzieci  w bibliotece”. Spotkanie adresowane jest głównie do bibliotekarzy i ma na celu pokazanie możliwości edukacji młodych czytelników w bibliotece.

8 maja o godz. 10.00 w Filii nr 2 i 3 odbędą się spotkania pod hasłem „Przedszkolak w bibliotece”, w Filii nr 1  „wirtualna wycieczka do Biblioteki” dla dzieci,  w Filii nr 4 grupa teatralna „Molki” zaprezentuje inscenizację „Przemądrzały skrzat”, w Filii nr 6 odbędą się zabawy taneczne dla uczniów kl. III szkoły podstawowej,  w Filii nr 7 dzieci wezmą udział w zajęciach pod hasłem „O wszystkim w bibliotece”. Natomiast  o godz. 17.00 w Saloniku Artystycznym Biblioteki odbędzie się otwarcie wystawy prac z ogólnopolskiego konkursu rysunku satyrycznego – „Stop zaśmiecaniu lasu”. Współorganizatorem wystawy jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie. W tym samym czasie spotkają się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki i rozmawiać będą o książce Małgorzaty Kalicińskiej „Lilka” w Filii nr 6.

9 maja o godz. 10.00 w Filii nr 4 uczniowie kl. IV szkoły podstawowej wezmą udział w konkursie recytatorskim wierszy Juliana Tuwima, a w Oddziale dla Dzieci uczniowie kl. I w spotkaniu poświęconym poezji pod hasłem „Kolorowe wiersze”.

10 maja – to dzień pod hasłem „Podróżowanie można zacząć w bibliotece” – biblioteka będzie  czynna do godz. 24.00, a na czytelników czeka mnóstwo atrakcji. O godz. 9.00 w Filii nr 4 z dziećmi spotka się Agnieszka Podolecka, która zaprezentuje gry i zabawy dzieci w Afryce.

            Po południu o godz. 17.00 w Saloniku Artystycznym Biblioteki pisarka spotka się z dorosłymi czytelnikami i zaprezentuje swoje wrażenia z wielokrotnych wypraw do RPA.

            Od godz. 19.00 w bibliotece odbędzie się kiermasz książek za złotówkę, „nocna wymiana książek”, projekcje filmów oraz liczne gry i zabawy  dla dzieci /szczegóły na plakatach/.

            13 maja o godz. 9.00 najmłodszym czytelnikom swoje książki zaprezentuje rzeszowska pisarka Nina Opic, a o godz. 15.00 w Filii nr 6 odbędzie się spotkanie Klubu Miłośników Filmu, natomiast w Filii nr 4 lekcja dla uczniów kl. IV szkoły podstawowej pod hasłem „Kreuję moją przestrzeń w bibliotece”

            14 maja o godz. 9.00 w Filii nr 1 odbędzie się  lekcja „Pasja i edukacja w bibliotece” poświęcona literaturze popularnonaukowej w bibliotece, w Filii nr 4 o godz. 10.00  lekcja multimedialna pod hasłem „Rozumieć słowa, by odkrywać myśli”  nt.  poezji K.I. Gałczyńskiego, o godz. 11.00 w Oddziale dla Dzieci spotkanie z laureatami konkursu literackiego „Książkowy ogród fraszek”, a w Filii nr 6 o godz. 15.00 spotkanie z instruktorem aerobiku.

            15 maja o godz. 17.00 w Saloniku Artystycznym wykład dra Adama Przybysza – „Zasłużeni dla krośnieńskiego sportu działacze, sportowcy i trenerzy” zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krośnieńskiej. 

            Przez cały tydzień we wszystkich filiach i Oddziale Krośnieńskiej Biblioteki odbywać się będą zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. Szczegóły na stronie: www.kbp.krosno.pl

 

                                                                                                                      Monika Machowicz

          Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP