Polecamy
Maja Kuczerska 20,90 PLN 24,90 PLN

„To ja, JEŻYK” – jeże pojawiły się na Ziemi 15 milionów lat temu. Chociaż... więcej >

I ty możesz uratować dziedzictwo lokalne czyli cyfrowe archiwum w Twojej bibliotece

Autor: Łukasz Żywulski Biblioteka: Gminna Biblioteka Publiczna w Raszynie Województwo: mazowieckie
Data dodania: 08.05.2013

W ramach obchodów X Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Raszynie odbędzie się spotkanie informacyjne poświęcone projektowi Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej (CATL). GBP w Raszynie uczestniczy w II rundzie Programu Rozwoju Bibliotek. Dzięki wsparciu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i opiece merytorycznej Fundacji Ośrodka Karta, biblioteka w Raszynie gromadzi, opracowuje i udostępnia na specjalnej stronie fotografie, dokumenty i pamiątki dotyczące przeszłości gminy Raszyn.

Celem spotkania jest poinformowanie mieszkańców gminy Raszyn, regionalistów i zainteresowanych osób o postępach w pracach nad projektem oraz przekonania ich do korzyści płynących z budowania lokalnego archiwum społecznego. Na spotkaniu połączonym z prezentacją multimedialną zostaną przedstawione dotychczasowe rezultaty prac nad archiwum oraz plany na przyszłość. Spotkaniu będzie towarzyszył premierowy pokaz krótkiego filmu promującego Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej, przygotowanego z tej okazji przez raszyńskich bibliotekarzy.

Szczegółowe informacje i dane kontaktowe: e-mail: gbp@raszyn.pl, www.raszyn.archiwa.org, tel. 22 720 03 81 (starszy bibliotekarz Łukasz Żywulski)Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP