Polecamy
Tomasz Książek 19,00 PLN 29,00 PLN

  Sieć jest dla mnie czy ja jestem dla sieci? To co pokazuje mi Internet jest tym czego... więcej >

Szukam pieczęci historii

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 17.05.2013

10 maja odbyło się spotkanie w ramach Klubu Powiększania Wyobraźni z pasjonatem historii i wielbicielem górskich wędrówek - Marianem Kozłowskim.

W kameralnym gronie nasz gość opowiedział o początkach swoich zainteresowań, które zawdzięcza nauczycielkom historii, biologii i geografii. „To jest mój kręgosłup” – powiedział. Wszystkie jego wyprawy są celowe, aby odkrywać dla siebie pieczęcie historii. Następnie powiódł uczestników spotkania na wyprawę szlakiem konfederatów barskich. Dokładne mapy, zdjęcia mogił, wszystko zostało udokumentowane. Nie ukrywał, że jest to temat, który go szalenie zajmuje. Imponująca bibliografia zebrana na ten temat, mogłaby być przyczynkiem do pracy naukowej. Wielką radość sprawia mu to, że na forach historycznych spotyka pasjonatów takich jak on i może dzielić się swoją wiedzą.

Na zakończenie zaprezentował film „Lanckorona, bastion konfederatów barskich”, wydany przez Towarzystwo Przyjaciół Lanckorony. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia wizyta w Klubie i będzie jeszcze okazja poruszyć inne tematy związane z historią.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP