Polecamy
28,00 PLN 35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Cztery nagrody na targach ACADEMIA

Data dodania: 20.05.2013

Cztery nagrody na targach ACADEMIA

Siódma edycja targów ACADEMIA, które kontynuują tradycję trzynastu edycji Tragów Atena, jest bardzo prestiżowym wydarzeniem, czego szczególnym dowodem stała się uroczystość wręczenia nagród. 

W konkursie na najlepsza książkę akademicką i naukową Academia nagrodę główną otrzymało Wydawnictwo Lekarskie PZWL za podręcznik „Diagnostyka obrazowa. Układ nerwowy ośrodkowy” pod red. naukową prof. Jerzego Waleckiego. W ramach tego konkursu Nagrodę Rektora Politechniki Warszawskiej za najlepszą książkę techniczną o charakterze dydaktycznym otrzymały Wydawnictwa Komunikacji i Łączności za „Ogniwa słoneczne. Budowa, technologia i zastosowanie”, autorstwa prof. Grażyny Jastrzębskiej, natomiast Nagrodę Rektora Uniwersytetu Warszawskiego za najlepszą publikację akademicką w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych, którą wręczyła prof. Marta Kicińska-Habior, prorektor UW, otrzymało Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku za książkę „Wykluczeni – wychodźstwo, kraj. Studia z antropologii emigracji XX wieku (idee, osobowości, instytucje) autorstwa Violetty Wejs-Milewskiej.

Wręczono również trzy nagrody za książkę ekonomiczną Economicus, ustanowione przez redakcję „Dziennika Gazety Prawnej” oraz Nagrodę Technicus w konkursie Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT na najlepszą książkę z zakresu techniki, którą została praca Macieja Sydora zatytułowana „Drewno w budowie maszyn”, w edycji Wydawnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Nagrodę w postaci wielkiego pucharu wręczyła Ewa Mankiewicz-Cudny, prezes zarządu Głównego Naczelnej Organizacji Technicznej.

Czwartą nagrodą byłą Nagroda im. prof. Jerzego Skowronka, przyznawana przez jury składające się z przyjaciół i uczniów wybitnego historyka, który zginął w wypadku drogowym w 1996 roku. Przewodniczący jury prof. Jerzy Zdrada wręczył dwie równorzędne główne nagrody, które przypadły za dwa albumy, oba zatytułowane „Powstanie Warszawskie”. Jeden z nich zostało wydany przez Bellonę wraz z Muzeum Wojska Polskiego i Narodowym Centrum Kultury, a drugi przez Muzeum Niepodległości w Warszawie i wydawnictwo Proszówka z Proszówki koło Bochni.

 

Źródło: WTK


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP