Polecamy
39,00 PLN 99,00 PLN

Monografia jest adresowana do wszystkich osób zainteresowanych problematyką szeroko pojętej informacji... więcej >

Jajecznica z móżdżkiem i inne obrzydliwości

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 21.05.2013

Co takiego jest w książkach Grzegorza Kasdepke, że lubimy je czytać? –  zastanawiała się młodzież z klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle na spotkaniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Tematem rozmów klubowiczów miały być głównie dwie książki Grzegorza Kasdepke Kiedy byłem mały oraz Serce i inne podroby. Jednak każdy z uczestników spotkania, które odbyło się  20 maja 2013 roku, przyniósł  swoją ulubioną lekturę tego autora i starał się przekonać do jej przeczytania kolegów i koleżanki. Najwięcej zwolenników miała książka Serce i inne podroby. Według Martynki : książka jest fajna i śmieszna, bo dziadek Felka gotuje mu różne dziwne potrawy takie jak jajecznica z móżdżkiem, a Ola dodała: te potrawy są obrzydliwe! W książce jest mnóstwo przepisów na potrawy z podrobów i to urozmaica fabułę. Na drugim miejscu była Kacperiada. Karolinę i Karola zachwyciło opowiadanie o Kacprze który udawał głuchego oraz sposób rozwiązania tego problemu przez jego rodziców, którzy postanowili sprzedać uszy Kacpra, dając ogłoszenie w gazecie.

Mniejszą popularnością cieszyła się książka Kiedy byłem mały... Mateusz uznał, że książka jest nudna i nieciekawa, a chłopcy z którymi przyjaźnił się autor w dzieciństwie są niegrzeczni, bo rzucają kamieniami.

Wszyscy uczestnicy spotkania zgodzili się, że głównym atutem książek Grzegorza Kasdepke jest poczucie humoru oraz, że książki te stanowią świetną lekturę nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i British Council oraz WiMBP w Rzeszowie.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP