Polecamy
red. nauk. Jacek Puchalski 99,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL... więcej >

Rusza II edycja konkursu stypendialnego im. Olgi Rok

Data dodania: 24.05.2013

Rusza II edycja konkursu stypendialnego im. Olgi Rok

Jesteś bibliotekarką? Pracujesz w niedużej miejscowości? Marzysz o podróży, chcesz zapisać się na warsztaty dziennikarskie lub zajęcia jogi, planujesz kupno laptopa? Ubiegaj się o stypendium im. Olgi Rok! Możesz zdobyć 2500 zł i spełnić swoje marzenie.

Konkurs stypendialny zainicjowany w 2012 roku przez wnuczkę Olgi Rok ma na celu wspieranie rozwoju osobistego kobiet – bibliotekarek z małych miejscowości. Zgłoszenia można przesyłać od 23 maja do 16 sierpnia na adres: stypendiumolgirok@filantropia.org.pl W formularzu należy opisać między innymi:

  • aktualne miejsce pracy i wykonywane obowiązki,
  • potrzeby osób korzystających z biblioteki i sposoby, w jaki biblioteka do nich dociera,
  • jeden projekt biblioteki będący szczególnym powodem do dumy,
  • najważniejsze doświadczenie związane z pracą w bibliotece,
  • rozwój swojej biblioteki w perspektywie 10 lat,
  • współpracę z członkami lokalnej społeczności.

Do zgłoszenia można dołączyć list polecający np. od osoby korzystającej z biblioteki, innej bibliotekarki lub przedstawiciela samorządu czy innej lokalnej instytucji. Ponadto warto przesłać artykuły prasowe potwierdzające osiągnięcia oraz zdjęcia ilustrujące opisywaną we wniosku działalność i prowadzone projekty.

O stypendium mogą ubiegać się kobiety pracujące w bibliotekach publicznych z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz miejskich do 20 tys. mieszkańców, niezależnie od swego wieku, wykształcenia i stażu pracy.

Kapituła konkursu przy ocenie zgłoszeń bierze pod uwagę całokształt doświadczeń życiowych kandydatek, zaangażowanie w działalność biblioteki oraz nowatorskie metody współpracy z osobami korzystającymi z biblioteki i partnerami lokalnymi.

Stypendium zostanie wręczone podczas IV Kongresu Bibliotek Publicznych 21 października 2013 roku, w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Regulamin konkursu oraz wniosek zgłoszeniowy można znaleźć tu: www.projektbabcia.pl 

Źródło: PRB


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP