Polecamy
Marcin Blicharski 20,00 PLN 25,00 PLN

Książka zachęca bibliotekarzy do organizowania kursów komputerowych dla seniorów, a tych którzy... więcej >

Lekcja digitalizacji

Data dodania: 28.05.2013

Lekcja digitalizacji

„Lekcja digitalizacji” to ogólnopolski konkurs dla nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Do 14 czerwca 2013 r. nauczyciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski mogą nadsyłać zgłoszenia na konkurs „Lekcja digitalizacji, czyli to, co na papierze w Twoim komputerze”. Do wygrania nagrody rzeczowe związane z digitalizacją dla nauczyciela, uczniów i szkoły. W konkursie mogą brać udział także nauczyciele bibliotekarze.

Celem konkursu jest zachęcenie nauczycieli do poruszenia tematu digitalizacji i zwrócenie uwagi na to, jakie możliwości daje ona w nauczaniu. Na nauczycieli i uczniów czekają nagrody rzeczowe związane z digitalizacją: mobilne skanery C-Pen dla nauczyciela i dla szkoły oraz programy ABBYY FineReader 11 Professional Edition – dla nauczyciela i każdego ucznia w klasie.

Aby wziąć udział w konkursie należy:

  • pobrać scenariusz lekcji na temat digitalizacji ze strony EdukacjaMedialna.edu.pl,
  • przeprowadzić lekcję digitalizacji ze swoimi uczniami
  • przesłać organizatorom dokumentację przeprowadzonej lekcji.

Dokumentacja może być zapisana w dowolnej formie cyfrowej, np. w postaci internetowego albumu zdjęć, prezentacji, fotobloga, wpisu na blogu szkolnym i in. 

Organizatorem konkursu i fundatorem nagród jest AutoID Polska SA. Partnerem merytorycznym konkursu jest Fundacja Nowoczesna Polska. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 14 czerwca 2013. Szczegóły, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie konkursowej: http://www.finereader.pl/lekcja-digitalizacji


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP