Polecamy
34,00 PLN 49,00 PLN

Suplement IV obejmuje wszystkich „pracowników książki” (od czasów najdaw­niejszych do... więcej >

[RED]akcja! - scenariusz zajęć

Data dodania: 29.05.2013

[RED]akcja! - scenariusz zajęć

Szkolenie trenerskie w ramach projektu [RED]akcja! już za nami. Kolejny etap projektu to propozycja samodzielnego poprowadzenia przez uczestników i uczestniczki [RED]akcji! cyklu spotkań dla młodzieży o tematyce dziennikarskiej. Aby ułatwić Państwu przeprowadzenie spotkań, organizatorzy przygotowali propozycję scenariusza warsztatów dziennikarskich w bibliotece. 

Uczestnikiem Konkursu może być:

  • Uczeń szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły średniej, który weźmie udział w co najmniej połowie bezpłatnych warsztatów dziennikarskich organizowanych przez bibliotekę publiczną w ramach projektu „[RED]akcja!”.

Biblioteka publiczna, która:

  • jest uczestnikiem projektu „[RED]akcja!”, a pracownik biblioteki publicznej wziął udział w dwudniowym, bezpłatnym, szkoleniu trenerskim z zakresu warsztatu dziennikarskiego, zorganizowanym w dniach 16-17 maja w Warszawie,
  • zorganizowała warsztaty dziennikarskie dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich, będące rezultatem uczestnictwa w projekcie „[RED]akcja!”.

Zadaniem konkursowym dla młodego uczestnika spotkań jest wykonanie pracy dziennikarskiej w formie artykułu publicystycznego, wywiadu lub reportażu. Zadaniem dla biblioteki jest przygotowanie serwisu internetowego zawierającego materiały dziennikarskie opracowane przez uczestników warsztatów w bibliotece. Szczegółowy regulamin i formularze zgłoszeniowe do pobrania znajdują się poniżej.

Termin przesyłania zgłoszeń: 15 listopada 2013 r. W przypadku pytań prosimy o kontakt z Moniką Mieczkowską: monika.mieczkowska@frsi.org.pl

Do pobrania:

 

Źródło: PRB


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP