Polecamy
Sarah Skumanov 22,00 PLN 25,00 PLN

Manga dostępna jest na polskim rynku od drugiej połowy lat 90. ubiegłego wieku. Obecnie wydawcy mangi w... więcej >

Anna Onichimowska gościła w Jastrzębiu

Autor: Biblioteka: Gminna Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu Województwo: mazowieckie
Data dodania: 07.06.2013

 

Anna Onichimowska gościła w Jastrzębiu

Dnia 28 maja 2013 r. o godz. 12 w PSP w Jastrzębiu odbyło się spotkanie autorskie z Anną Onichimowską, poetką, prozaikiem, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Pisarka przyjechała do Jastrzębia na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu.
Podczas spotkania pisarka opowiadała o sobie i swojej twórczości. Kocha taniec, chciała zostać baletnicą, ale rodzice nie poparli jej pomysłu na życie. Skończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Jej pasją są podróże. Bakcyla podróży zaszczepił jej tata, który sam zapuszczał się w najdalsze zakątki globu, dlatego sama nie wyobraża sobie życia bez podróży. Była w wielu odległych i egzotycznych miejscach. Ta pasja jest widoczna w jej twórczości, szczególnie w opowiadaniach. Pracowała w różnych wydawnictwach, ale od 1990 roku, jak sama określiła, jest "wolnym strzelcem"  - utrzymuje się wyłącznie z pisania. Tworzy, od kiedy nauczyła się w miarę sprawnie władać piórem.     
Podczas spotkania z Gimnazjalistami opowiadała o swoich bohaterach, ich przygodach i przeżyciach, cytowała fragmenty swoich książek:  "Hera, moja miłość", "Lot komety", „Dziesięć stron świata”. Na zakończenie autorka wręczyła nagrody zwycięzcą wcześniej ogłoszonego konkursu na najlepszą recenzję książki Anny Onichimowskiej, odpowiadała na pytania gimnazjalistów oraz podpisywała swoje książki.

Spotkanie autorskie z Anną Onichimowską oraz konkurs na najlepszą recenzję jej książki zorganizowano w ramach konkursu Grantowego „Aktywna Biblioteka”, projekt, pt. „Autoriada – Jastrząb czyta, opowiada”, który realizowany jest przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jastrzębiu we współpracy z PSP w Jastrzębiu. Przedsięwzięcie to realizowane jest ze środków otrzymanych od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolność.

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP