Polecamy
46,00 PLN 62,00 PLN

Przez warsztaty pracy z książką rozumiemy aktywne spotkania ludzi z literaturą, a jednocześnie ze... więcej >

Tęczowe czytanie - finał XII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 07.06.2013

Ponad 120 dzieci wyruszyło w podróż po Kolorowych Książkowych Światach wraz z Pawłem Beręsewiczem, autorem popularnych książek dla dzieci oraz Natalią Zduń i Piotrem Panczakiem, aktorami Teatru Maska z Rzeszowa. 4 czerwca w ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w holu Jasielskiego Domu Kultury odbył się piknik integracyjny połączony z tradycyjnym głośnym czytaniem, zabawami i rozdawaniem prezentów książkowych. Organizatorem pikniku była Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przy współpracy z Jasielskim Domem Kultury.

Podczas imprezy najmłodsi wysłuchali głośnego czytania o zabawnych perypetiach sympatycznego Pana Mamutko przez zaproszonych gości: Andrzeja Czerneckiego Burmistrza Miasta Jasła, Pawła Beręsewicza, autora popularnych książek dla dzieci, Annę Przywarę, przedstawiciela PGNiG, Barbarę Wątrobę, przedstawiciela Piekarni Jana Wątroby oraz Janusza Szewczyka, dyrektora Jasielskiego Domu Kultury.

Wraz z Pawłem Beręsewiczem, dzieci przy kawie i herbacie miały okazję dowiedzieć się, jakie przygody ukryte są w książkach napisanych przez autora. Małych rozmówców i słuchaczy poważnej, pół żartem pól serio, dyskusji o literaturze zainteresowała Historia Człowieka  z blizną, losy Zawodowców i pytanie Czy wojna jest dla dziewczyn? Po burzliwej dyskusji nadszedł czas na zabawę, do której zaprosili dzieci aktorzy Teatru Maska. Harcom, zawodom sprawnościowym i tanecznym wygibasom w rytmach Macareny nie było końca. Imprezę zakończył miły akcent obdarowania najmłodszych książkami zakupionymi dzięki hojności sponsora PGNIG oraz słodki poczęstunek, który zapewniła Piekarnia Jana Wątroby.

Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem i aktorami Teatru Maska odbyło się w ramach projektu „Wariacje literackie” który dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Sponsorami akcji „Całe Jasło czyta dzieciom” w ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom są Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. oraz Jan Wątroba – Piekarnia-Ciastkarnia.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP