Polecamy
Maja Kuczerska 20,90 PLN 24,90 PLN

„To ja, JEŻYK” – jeże pojawiły się na Ziemi 15 milionów lat temu. Chociaż... więcej >

Dzień Dziecka w wieluńskiej Bibliotece i filii w Masłowicach

Autor: Biblioteka: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Kruczkowskiego w Wieluniu Województwo: łódzkie
Data dodania: 12.06.2013

Z okazji obchodzonego niedawno Dnia Dziecka na maluchy w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Kruczkowskiego w Wieluniu czekało wiele atrakcji.
Studenci z Kolegium Nauczycielskiego w Wieluniu przygotowali przedstawienie według twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Miłym urozmaiceniem były wspólne zabawy i piosenki.
Swoją obecnością zaszczycił dzieci burmistrz Wielunia Janusz Antczak.
Oprawę muzyczną przygotował Jakub Jurdziński, nauczyciel Kolegium Nauczycielskiego

i dyrygent chóru, który działa przy tej placówce.
 

FILIA w MASŁOWICACH

2 czerwca 2013 r. w Masłowicach odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami była Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Kruczkowskiego w Wieluniu - Filia

w Masłowicach, Ochotnicza Straż Pożarna w Masłowicach oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Masłowicach. W tym szczególnym dniu przybyli do nas wyjątkowi goście, a mianowicie: Koło TPD z Mierzyc, dzieci związane z fundacją Tacy Sami w Wieluniu, dzieci z Domu Dziecka z Komornik oraz uczniowie ze Szkół Podstawowych w Sieńcu, Masłowicach, Niedzielsku i wychowankowie Przedszkola w Stawie.

Organizatorzy, przygotowali dla wszystkich dzieci wiele różnych atrakcji i niespodzianek.

Filia w Masłowicach i Koło Teatralne ,, Stokrotki" działające przy placówce przedstawiła bajkę pod tytułem ,,Kot w Butach".

Najmłodsi mieli okazję wziąć udział w zabawach takich jak: konkurs wiedzy pożarniczej, skakanie w workach, przeciąganie liny, rzut woreczkiem i piłeczką do kosza, bieg z balonem.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się dwa konkursy. Pierwszy konkurs czytelniczo - rysunkowy polegał na odgadnięciu tytułu bajki po przeczytaniu jej fragmentu oraz narysowaniu do niej ilustracji. Bajki czytała młodzież, czytelnicy filii w Masłowicach. Drugim popularnym konkursem była ,,zabawa dla twardzieli", w której rodzice z dziećmi mieli przerzucać między sobą balon wypełniony wodą tak, aby nie upadł.

Uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni. Na każde dziecko obecne na Festynie czekał posiłek w postaci: ciepłej kiełbaski, soczku i serka. Wszystkie nagrody oraz poczęstunek dla dzieci zostały zasponsorowane. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.


 

 

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP