Polecamy
39,00 PLN 99,00 PLN

Monografia jest adresowana do wszystkich osób zainteresowanych problematyką szeroko pojętej... więcej >

Spotkanie z Maciejem Bieszczadem w wieluńskiej książnicy

Autor: Biblioteka: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Kruczkowskiego w Wieluniu Województwo: łódzkie
Data dodania: 13.06.2013

7 czerwca 2013 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Kruczkowskiego w Wieluniu miało miejsce spotkanie z wielunianinem Maciejem Bieszczadem i promocja jego drugiego tomiku wierszy „Okolice Gerazy”.

Poeta debiutował kilkoma wierszami w 2005 r. na łamach łódzkiego „Tygla Kultury”. Publikował ponadto w ogólnopolskich czasopismach literackich m.in. w: „Akcencie”, „Pograniczach”, „Kresach”, „Toposie”, „Odrze”.

Spotkanie w Bibliotece było okazją do zapoznania się z wierszami, które bardzo głęboko wyrażają przejęte duchowym wymiarem istnienie człowieka. Fundamentem swojej poezji uczynił Maciej Bieszczad Nowy Testament. Poeta podczas wieczoru w wieluńskiej książnicy stwierdził, iż jego twórczość nie jest religijna, a raczej jest doświadczeniem wiary. Mówiąc o swoich upodobaniach literackich Maciej Bieszczad powiedział:
„Jestem zwolennikiem poezji tradycyjnej, nie awangardowej. Poezja musi pomóc się zatrzymać. W moim życiu i w mojej poezji zawsze na pierwszym miejscu będzie Bóg, potem człowiek. Uczyłem się od takich mistrzów jak Herbert, Wat, starożytni poeci francuscy … pomogła mi też moja fascynacja muzyką klasyczną”.  

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP