Polecamy
12,50 PLN

Od Redaktora Kwietniowy numer „Bibliotekarza” zawiera teksty nawiązujące do ważnych,... więcej >

Kursy języka angielskiego w Bibliotece w Masłowicach

Autor: Biblioteka: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Kruczkowskiego w Wieluniu Województwo: łódzkie
Data dodania: 17.06.2013

W Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Kruczkowskiego w Wieluniu - Filia w Masłowicach trwają bezpłatne komputerowe kursy języka angielskiego – dla dzieci "FunEnglish w bibliotece" oraz dla dorosłych i młodzieży "Angielski 123 w bibliotece".

W Filii w Masłowicach trwa kolejna edycja bezpłatnego, komputerowego kursu FunEnglish.pl. 

Od kilku miesięcy biorą w nim udział dzieci w wieku od 6 do 12 roku życia. Kurs ten polega na połączeniu najnowszych technologii z tradycyjnym nauczaniem.

12.06.2013 r. w Filii w Masłowicach odbyło się uroczyste rozdanie certyfikatów, 14 dzieci otrzymało certyfikat kursu. Dzieci które nie ukończyły jeszcze kursu będą mogły korzystać z niego do 31 października br. a po ukończeniu również otrzymają certyfikaty.

Dzieci uczą się angielskiego tak, jak lubią – za pomocą multimediów. FunEnglish.pl tworzy sytuacje komunikacyjne i sprawia, że dzieci mówią i myślą w języku angielskim.

Łączy on naukę i zabawę – składa się z kilkuset gier, piosenek karaoke, filmów, fotolekcji i ćwiczeń. Dzieci korzystają z niego samodzielnie – potrzebny jest im tylko komputer z dostępem do Internetu. Dzięki temu postępy w nauce są znacznie szybsze niż w tradycyjnych metodach nauczania. Przez cały czas trwania kursu dzieci mogą liczyć na pomoc pracownika biblioteki.

Z kursu angielski 123.pl w Masłowicach od kilku miesięcy korzysta młodzież szkół średnich – 6 osób. Kurs jest skonstruowany tak, aby jego użytkownik uczył się myśleć po angielsku.

Składa się z czterech poziomów, podzielonych na 22 lekcje. Zawiera ponad tysiąc interaktywnych ćwiczeń, takich jak dialogi, gry czy fotolekcje. System weryfikuje poprawność ich wykonania i pozwala na bieżąco monitorować postępy w nauce. Osoba korzystająca z kursu ma także możliwość samodzielnego sprawdzania poprawności wypowiadanych słów – do obsługi wystarczy mikrofon i słuchawki.

Kurs składa się z poziomów o różnej trudności więc każdy chętny może znaleźć tu coś dla siebie. Osoba kończąca kurs zostaje nagrodzona certyfikatem ukończenia.

Biblioteka otrzymała dostęp do kursów bezpłatnie, dzięki udziałowi w projekcie „FunEnglish w bibliotece” oraz „Angielski 123 w bibliotece”. Kursy bezpłatnie oferuje wszystkim bibliotekom publicznym firma Funmedia.

Informacji na temat komputerowych kursów języka angielskiego udziela:

Ilona Banasiak, filiamaslowice@gmail.com, tel. 43 842 82 45

 

 

 

 

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP