Polecamy
10,00 PLN 27,00 PLN

Opracowanie: „Jan Muszkowski: ludzie, epoka, książki. Tradycje i kontynuacje” obejmuje... więcej >

Milion przygód z książką

Data dodania: 18.06.2013

Milion przygód z książką

Chcesz wzbogacić zbiory biblioteki o wartościowe książki dla dzieci i młodzieży? Szukasz pomysłów na ciekawe wakacyjne zajęcia dla młodych? Weź udział w akcji „Milion przygód z książką”. Biblioteki, które zgłoszą się jako pierwsze, otrzymają po 50 książek Wydawnictwa Media Rodzina, a ponadto będą mogły skorzystać ze scenariuszy zajęć dla różnych grup wiekowych.

Milion przygód z książką” to akcja dla bibliotek publicznych, zainicjowana przez Fundację LOTTO Milion Marzeń i realizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL oraz z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Celem akcji jest propagowanie i upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. 

Na potrzeby akcji Wydawnictwo Media Rodzina przekazało pięć tysięcy książek. Są wśród nich baśnie braci Grimm i Andersena, przygody Kota Prota, książki edukacyjne promujące zawody z serii „Mądra Mysz” i „Ja wiem”, cykl książek „Nazywam się...” przedstawiających sylwetki ludzi, którzy zmienili świat, a także książki dla chłopców i dziewczyn poruszające ważne sprawy wieku dojrzewania.

Od 17 czerwca biblioteki publiczne z całej Polski mogą zgłaszać się do akcji „Milion przygód z książką” przez formularz internetowy. Regulamin udziału w akcji można znaleźć tu. Pierwszych 100 zgłoszonych bibliotek otrzyma po 50 książek Wydawnictwa Media Rodzina oraz zobowiąże się do przeprowadzenia minimum jednego spotkania dla dzieci lub młodzieży według scenariusza zajęć przygotowanego przez organizatorów akcji (10 różnych scenariuszy do wyboru). 

Źródło: PRB


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP