Polecamy
38,00 PLN

  Publikacja pod red. naukową Hanny Batorowskiej i Pauliny Motylińskiej prezentuje spectrum... więcej >

Biblioteczne kino z CEO

Autor: Biblioteka: BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY KŁODZKO Województwo: dolnośląskie
Data dodania: 19.06.2013

Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko wzięła udział w tegorocznej akcji filmowy dzień dziecka w bibliotece, której organizatorami byli Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej i Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

 

W okresie od dnia 31 maja do dnia 7 czerwca br. przeprowadziliśmy sześć projekcji filmowych w bibliotekach w Jaszkowej Górnej, Wojciechowicach, Szalejowie Górnym, Krosnowicach, Starym Wielisławiu i Żelaźnie. Film animowany pt. „Sekrety Eleonory” wyszukany na 28. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino w Poznaniu obejrzało 109 widzów, w tym 91 w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym.

 

„Sekrety Eleonory” to animowana podróż do świata, w którym czytanie jest umiejętnością na wagę złota. Okazuje się bowiem, że tylko dzięki niej ożywają postacie znane każdemu młodemu czytelnikowi. Rodzina małego Nathaniela dostaje w spadku po cioci Eleonorze dom wraz z bogata biblioteką. Problemy finansowe rodziców Nata sprawiają, że bezcenne książki, a w tym pierwsze wydania bajek Perraulta i baśni braci Grimm, mają zostać sprzedane. W chwili, kiedy mały chłopiec odkrywa, że biblioteka ciotki ma niezwykłą moc, zaczyna szukać sposobu, by ocalić książki oraz ich bohaterów dla kolejnych pokoleń. Pomagają mu w tym m.in. Alicja z Krainy Czarów, Piotruś Pan oraz Pinokio. Czy uda mu się przejąć rolę Wielkiego Czytelnika po cioci Eleonorze i pomóc ulubionym postaciom?

 

Doskonała animacja oraz niezwykła tematyka sprawiają, że film przeznaczony jest nie tylko dla dzieci. Poruszany w nim problem czytania książek oraz klasycznego zwycięstwa dobra nad złem połączony z najznakomitszymi bajkowymi postaciami powodują, że „Sekrety Eleonory” to wyjątkowa zabawa, a jednocześnie nauka dla najmłodszych.

 

Nasi młodzi widzowie z przedszkoli gminnych i szkół podstawowych razem z bohaterami filmu i postaciami z bajek przeżyli moc wrażeń i pouczających przygód, które zostaną przelane na papier w konkursie „dzieciaki rysują bohaterów”. Autorzy najbardziej twórczych i samodzielnych prac otrzymają drobne upominki. Na ilustracje bibliotekarze czekają do 15 czerwca 2013 roku.

 

Ponadto jeszcze w miesiącu czerwcu – przez siedem dni - wszystkie rysunki zamieścimy również w specjalnej galerii na naszym bibliotecznym Facebooku. Każdy z nich będzie można ocenić klikając „lubię to” oraz komentować. Autor pracy, która otrzyma największą liczbę głosów otrzyma NAGRODĘ INTERNAUTÓW. Warto więc śledzić, to co się dzieje na naszym profilu. Bądźcie zawsze z „Biblioteką dobrych zdarzeń”.

 

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP