Polecamy
Aleksander Radwański 12,00 PLN 19,00 PLN

JEŚLI:   prowadzisz samodzielnie bibliotekę lub w małym zespole nie jesteś maniakiem... więcej >

Oficjalne otwarcie Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 51 z Czytelnią Edukacyjną

Data dodania: 19.06.2013

W dniu 15 czerwca 2013 roku odbyło się oficjalne otwarcie Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 51 z Czytelnią Edukacyjną, w nowej lokalizacji przy ulicy Bielskiego 3 w Warszawie.

W uroczystości wzięli udział: Michał Szczerba – Poseł na Sejm RP, który od lat wspiera działalność wolskich instytucji kultury, Elżbieta Stefańczyk – Prezes Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Pełnomocnik Dyrektora BN ds. współpracy z bibliotekami publicznymi, Ewa Statkiewicz – Przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola, Paweł Pawlak – Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Wola, Grażyna Orzechowska-Mikulska – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola, Hanna Kurnatowska – Kierownik Zespołu Kultury w Dzielnicy Wola, Sławomir Starzyński – Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia, Grażyna Skrodzka – wieloletnia dyrektor Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola, a także projektanci, inspektorzy i bibliotekarze.
 
Wypożyczalnia, której działalność zainaugurowano, spełnia standardy biblioteki XXI wieku. Oprócz liczącego ponad 45 tysięcy woluminów zbioru książek beletrystycznych, książek popularnonaukowych, różnego rodzaju poradników, skryptów dla uczniów i studentów oraz czasopism, ta nowo otwarta placówka oferuje czytelnikom również publikacje o tematyce geograficzno-turystycznej. Oprócz wspomnień i biografii znanych podróżników czytelnicy mają oni do swojej dyspozycji bardzo różnorodny zestaw poradników i przewodników turystycznych, bogaty wybór przepięknie wydanych zbiorów albumowych, które będą wzbogacane o nowe ciekawe i warte przeczytania i obejrzenia publikacje.
 
Placówka jest także przyjaznym miejscem spotkań z podróżnikami i ludźmi ciekawymi świata, którzy dzielą się doświadczeniami ze swoich wojaży. Poznanie różnych kultur i cywilizacji łączy ludzi z odległych krajów i kontynentów pozwala zdobywać wiedzę o różnorodności świata. Właśnie ta ciekawość świata i chęć przybliżenia odległych miejsc przyświecała idei utworzenia wypożyczalni o nazwie „Klub Podróżnika”. Ten pomysł jest także kontynuacją naszej misji „Biblioteka to możliwości bez granic”.
 
Po uroczystym otwarciu nadszedł czas na pierwsze spotkanie w „Klubie Podróżnika”. Do krainy dźwięków świata zabrali nas Katarzyna i Krzysztof Świdrakowie. Ich pasją są podróże, a swoje doświadczenia dziennikarskie wykorzystują do pisania książek. Niezwykłe wspomnienia z licznych podróży, przepiękne zdjęcia oraz wywiady ze znakomitymi ludźmi ze świata kultury stanowią treść dwóch napisanych przez nich publikacji  – „Świat w zasięgu nosa” oraz „Ucho na świat”. To właśnie ta druga pozycja stanowiła kanwę opowieści prowadzonej w Bibliotece. Uczestnicy spotkania unieśli się wysoko w Himalaje aby usłyszeć dźwięk wiatru, by następnie opaść i przyłożyć ucho do piasków Sahary. „Ucho na świat” to także wystawa fotografii Pana Krzysztofa, która będzie prezentowana w "Klubie Podróżnika" do końca czerwca br.
 
Na zmęczonych wirtualnymi podróżami po świecie czekała kulinarna podróż pod postacią tortu oraz poczęstunku, który przygotowała Tawerna Żeglarska „Korsarz”. Tawernę założyli trzy lata temu państwo Iga i Michał Witkowscy, którzy przy dobrej muzyce serwują swoim gościom niezwykłe potrawy: „Szalupę z poślizgiem”, „Pierś dziewicy” a nawet „Afrodyzjak z Atlantydy”. Podczas poczęstunku rozmowom nie było końca. 
 
„Klub Podróżnika” zaprasza od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 19.00.
Tawerna Korsarz zaprasza codziennie od godz. 15.00.
 
Nadesłała: Agnieszka Proszowska
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP