Polecamy
29,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Projekt „Wieczór z Rzecznikiem” w bibliotece

Data dodania: 26.06.2013

Projekt „Wieczór z Rzecznikiem” w bibliotece

Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza biblioteki z małych miejscowości (do 20 000 mieszkańców) do udziału w projekcie „Wieczór z Rzecznikiem”. Celem projektu jest upowszechnienie w społecznościach lokalnych wiedzy o podstawowych prawach człowieka.

W ramach projektu w bibliotekach, w okresie od listopada 2013 do maja 2014 r., odbędą się spotkania, których tematyka dotyczyć będzie (do wyboru): praw pacjenta, praw konsumenta oraz prawa dostępu do informacji publicznej. Organizatorzy czekają na zgłoszenia zainteresowanych bibliotek do 5 lipca br.

Uwaga: decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacje o przebiegu spotkań organizowanych w ramach projektu „Wieczór z Rzecznikiem”:

Na początku spotkania zostanie wyświetlony krótki film dokumentalny pokazujący historię ludzi, których prawa zostały złamane i którzy postanowili walczyć o sprawiedliwość. Następnie uczestnicy „Wieczoru z Rzecznikiem” będą mogli wziąć udział w warsztatach teatralnych poprowadzonych metodą dramy, które zostaną przygotowane przez ekspertów ze Stowarzyszenia Stop-Klatka. Uczestnicy spotkań będą mieli możliwość wzięcia udziału w krótkiej scence prezentującej sytuację łamania praw człowieka i wcielenia się w osoby walczące o swoje prawa. Ostatnim elementem spotkania będzie swobodna dyskusja z przedstawicielem Biura Rzecznika. Każdy uczestnik będzie miał możliwość przedstawienia swojej opinii, zadania pytania czy wyrażenia swoich wątpliwości.

Więcej informacji:

Kontakt:

Kacper Nowacki, e-mail: kacper.nowacki@ceo.org.pl

Źródło: PRB


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP