Polecamy
79,00 PLN 99,00 PLN

  Laureat Nagrody Naukowej SBP im. Adama Łysakowskiego za rok 2019 Normal 0 21... więcej >

Miejskie Podróże Książkowe przez Poznań

Data dodania: 28.06.2013

Miejskie Podróże Książkowe przez Poznań

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wraz z poznańskim start-upem Audeo przygotowały dla poznaniaków propozycję podróży pełnej zagadkowych historii i klasyki polskiej literatury. Już od soboty 29 czerwca odbędzie się kolejna edycja Miejskich Podróży Książkowych.

Kampania społeczna, której celem jest propagowanie czytelnictwa i książki słuchanej, stworzona została myślą o osobach lubiących dobrą lekturę i efektywne zarządzanie czasem. Jedna podróż komunikacją miejską trwa średnio około 20 min. Przeznaczając ten czas na czytanie statystyczny Poznaniak wzbogaciłby swoją ”listę książek przeczytanych” aż o 10 pozycji w ciągu roku.

Podczas trwania akcji pasażerowie tramwajów i autobusów będą mogli posłuchać w pełni legalnych i bezpłatnych audiobooków. Środki komunikacji miejskiej, przystanki oraz Miejskie Regały Książkowe wypełnią się plakatami oraz specjalnymi voucherami, dzięki którym będzie można pobrać jedną z czterech książek słuchanych do wyboru.

Jak zaznacza prezes MPK Poznań, Wojciech Tulibacki:

To nie pierwszy raz, kiedy namawiamy podróżnych do wykorzystania czasu spędzanego codziennie w tramwaju czy autobusie. Dla tych, którzy nie lubią czytać poza domowym zaciszem, mamy propozycję - tym razem do słuchania. W pojazdach i na przystankach znajdą się informacje z QR kodem, po zeskanowaniu którego pasażerowie za darmo pobiorą książkę w formacie audio. Będą jej mogli słuchać np. w czasie podróży do pracy czy na zakupy.

Źródło: Portal księgarski


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP