Polecamy
39,00 PLN 99,00 PLN

Monografia jest adresowana do wszystkich osób zainteresowanych problematyką szeroko pojętej... więcej >

Mali specjaliści Internetu w MBP Jasło

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 01.07.2013

Czym jest Internet? Jak założyć bezpieczną pocztę e-mailową? Jak uczyć się i bawić on-line? Wiedzę na temat bezpiecznego i kreatywnego korzystania z Internetu zdobywali uczestnicy zajęć Poradnik Małego Internauty. W roku szkolnym 2012/2013 możliwości i ograniczenia wirtualnego świata poznała ponad setka uczniów z jasielskich szkół podstawowych.

Młodzi adepci Internetu zaczynali od podstaw – oglądając filmy edukacyjne z cyklu Sieciaki, rozwiązując quizy i biorąc udział w burzy mózgów – poznali definicję Internetu oraz podstawowe zasady bezpieczeństwa w Sieci. Kolejne spotkania coraz bardziej wprowadzały dzieci w świat Internetu – poznaliśmy sposoby kulturalnej komunikacji on-line, dowiedzieliśmy czym jest netykieta, ile czasu powinno się spędzać w Sieci i jak reagować na niebezpieczne sytuacje. Na każdych zajęciach stopniowo powstawały – wykonywane samodzielnie przez uczniów – książeczki poradniki, a w nich m.in.: zasady netykiety, cztery zasady bezpiecznego serfowania on-line czy umowa o racjonalnym korzystaniu z Internetu.

Na zakończenie cyklu spotkań każdy z uczestników wziął udział w internetowym quizie Sieciomat Losujący – dzięki któremu sprawdził i utrwalił swoją wiedzą, oraz ostatecznie potwierdził, że zasługuje na tytuł Małego Internauty!


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP