Polecamy
Jarosław Kończak 27,00 PLN 38,00 PLN

Książka adresowana jest zarówno do osób zainteresowanych komunikacją sponsoringową, jak i tych,... więcej >

Woda w sezonie letnim dla pracowników instytucji kultury

Data dodania: 07.08.2013

Woda w sezonie letnim dla pracowników instytucji kultury

Nadeszło lato, a co za tym idzie, nadzieja na prawdziwie letnie temperatury. Okres letnich upałów wiąże się z szeregiem obowiązków leżących po stronie instytucji kultury jako pracodawcy, a dotyczących zaopatrzenia pracowników w napoje. Warto poznać podstawowe zasady. Czy trzeba zapewnić pracownikom wodę do picia?

Tak, instytucja jako pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikom pomieszczenia i urządzenia higieniczno-sanitarne, których rodzaj, ilość i wielkość powinny być dostosowane do liczby zatrudnionych pracowników, stosowanych technologii i rodzajów pracy oraz warunków, w jakich ta praca jest wykonywana (§ 111 i 112 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy).

Ma także obowiązek zapewnić wszystkim pracownikom wodę zdatną do picia, a pracownikom zatrudnionym stale lub okresowo w warunkach szczególnie uciążliwych zapewnić oprócz wody — inne napoje np. napoje izotoniczne uzupełniające utratę soli mineralnych w wyniku silnego pocenia się na skutek pracy.

Czytaj całość wyjaśnienia.

Źródło: Portal Instytucji Kultury


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP