Polecamy
39,00 PLN

Publikacja dostępna w serwisie IBUK oraz IBUK Libra Megabiblioteki to termin różniący... więcej >

Literacki Sopot

Data dodania: 12.08.2013

Literacki Sopot

W najbliższy weekend Sopot wypełni się nie tylko fanami nadmorskich przyjemności, ale przede wszystkim wielbicielami literatury. To z myślą o nich miasto już po raz drugi organizuje Międzynarodowy Festiwal Literacki Sopot (16-20 sierpnia).

Pierwsza edycja festiwalu poświęcona była reportażowi. W drugiej wiodącym tematem będzie literatura skandynawska i islandzka ze wskazaniem na literaturę dla dzieci oraz kryminał. Do Sopotu przyjadą m.in.: Assa Lind, Moni Nilsson, Yrsa Sigurðardóttir czy Christer Mjaset.

Podczas festiwalu swoją kolejną odsłonę będzie miał projekt ORT: Wiersze z Islandii/Wiersze z Polski, w ramach którego na zaproszenie Instytutu Książki do Sopotu przyjadą islandzcy poeci: Eiríkur Örn Norðdahl i Þórarinn Eldjárn.

Na festiwalu nie zabraknie również spotkań z polskimi autorami. W cyklu "Pisarz i jego juror" Tadeusz Dąbrowski poprowadzi spotkania z jurorami oraz laureatami najbardziej prestiżowych nagród literackich, m.in. z Justyną Bargielską, Joanną Bator, Przemysławem Czaplińskim, Tomaszem Różyckim oraz Andrzejem Sosnowskim. W panelu historycznym udział wezmą m.in. Ludwika Włodek i Andrzej Bart.

Przez cały czas trwania festiwalu odbywać się będą targi książki, warsztaty dla dzieci i dorosłych, działania teatralne, mobilne czytelnie, plenerowa strefa czytania oraz prezentacja filmów inspirowanych literaturą skandynawską.

Szczegółowe informacje oraz program festiwalu na stronie: www.literackisopot.pl

Źródło: Instytut Książki


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP