Polecamy

Leszek Szafrańśki

26,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Literatura i książka dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności

Data dodania: 22.08.2013

Literatura i książka dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności

Studia adresowane są do wszystkich, którzy chcą rozszerzyć swoją wiedzę na temat najnowszych trendów rozwojowych literatury i książki dziecięcej w XXI w., sposobów kształtowania postaw proczytelniczych, relacji między książką a nowoczesnymi formami przekazu.

Zajęcia uwzględniają perspektywę literaturoznawczą i bibliologiczną, a także psychologiczną, pedagogiczną, metodyczną i socjologiczną. Kładą nacisk na zagadnienia mające zastosowanie praktyczne, umożliwiają więc podniesienie kwalifikacji zawodowych. Zapraszamy absolwentów różnych kierunków studiów humanistycznych i społecznych oraz osoby zawodowo związane z szeroko pojętą kulturą literacką młodego pokolenia: nauczycieli, bibliotekarzy, pedagogów, pracowników instytucji kulturalnych, dziennikarzy, redaktorów wydawnictw książkowych i czasopism, animatorów kultury.

Zajęcia poprowadzą specjaliści w dziedzinie literatury i książki dziecięcej. Kierownikiem studiów jest prof. Grzegorz Leszczyński. Organizatorami studiów są Wydział Polonistyki oraz Instytut Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych UW.

REKRUTACJA TRWA!

Szczegółowe informacje oraz dokumenty potrzebne w procesie rekrutacji znajdują się pod adresem: http://www.ilp.uw.edu.pl/podyp/podyp_lit.php

Zapraszamy też do odwiedzenia nas na Facebooku.

Informacje można również uzyskać pisząc na adres podyplom.uw@gmail.com

Rekomendacje studiów podyplomowych „Literatura i książka dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności” nadesłane przez absolwentki pierwszego kursu

Szczerze polecam studia podyplomowe „Literatura i książka dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności” wszystkim, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o literaturze dla młodego odbiorcy. Ciekawy program studiów i profesjonalni wykładowcy gwarantują stuprocentowe (!) zadowolenie z wyboru tej właśnie formy kształcenia.

nauczyciel bibliotekarz
Serdecznie pozdrawiam i życzę miłych wakacji,
Sylwia Sawicka
sylwiasaw13@gmail.com


Zjazdy odbywały się co dwa tygodnie. Ze Szczecina do Warszawy jedzie się pociągiem ok. 7 godzin. Każdy zna warunki panujące w PKP, więc nie trudno sobie wyobrazić, że te podróże nie były ani łatwe ani przyjemne. Nie były też tanie, bo studentom podyplomowym nie przysługują niestety jakiekolwiek zniżki. Nie żałuję jednak ani czasu ani pieniędzy poświęconych na te podróże. Bez tego nie miałabym możliwości uczestnictwa w fantastycznych zajęciach na UW. Fascynujący się literaturą dla dzieci i młodzieży wykładowcy i słuchacze prowadzili pasjonujące dyskusje nierzadko wykraczające poza limit czasowy zaplanowanych zajęć. Nie mogliśmy nasycić się rozmową bazującą na wiedzy i wymianie doświadczeń związanych z książkami. Zawarliśmy przyjaźnie i cały czas odczuwamy ich pozytywne efekty.

Z własnej i nieprzymuszonej woli planujemy dalsze spotkania w gronie miłośników literatury dla dzieci i młodzieży. Tematów do dyskusji na pewno nam nie zabraknie, to fascynująca dziedzina naukowa, warto zgłębiać jej arkana. W Polsce jest to tylko możliwe na Uniwersytecie Warszawskim, pozostałe uczelnie nie traktują tej dziedziny jako odrębnej gałęzi literaturoznawstwa i nie organizują podobnych kursów czy szkoleń. Warto więc łapać okazję i podjąć naukę na studiach podyplomowych „LITERATURA I KSIĄŻKA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY WOBEC WYZWAŃ NOWOCZESNOŚCI”. Polecam z całego serca.

Wioleta Słoka, właścicielka kolekcji książek dla dzieci i młodzieży "Wioletowe Kruczki"
wimm@o2.pl


Studia wprowadzające w świat baśni, fantasty, science-fiction. Wspaniała atmosfera, inspirujące dyskusje, lektury pobudzające ciekawość i wyobraźnię. Książki obrazkowe, książki konwergencyjne, książki zabawki. Jednym słowem – o książce dziecięcej na najwyższym poziomie.

Joanna Kwiatkowska (Biblioteka Narodowa)
mokotowianka@wp.pl


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP