Polecamy
85,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Kontynuacja digitalizacji wydawnictw SBP

Data dodania: 28.08.2013

Kontynuacja digitalizacji wydawnictw SBP

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich realizuje obecnie II etap digitalizacji wydawnictw SBP. Zadanie obejmuje cyfryzację 100 książek z zakresu bibliotekarstwa i informacji naukowej, wydanych przez SBP, poza seriami, w latach 1956-2012. Planowany do digitalizacji zasób stanowi cenne uzupełnienie już zdigitalizowanych książek i czasopism SBP, w ramach projektów dofinansowanych ze środków MKiDN (programy: „Zasoby cyfrowe”, „Dziedzictwo cyfrowe”).

W ramach tych projektów zdigitalizowano wszystkie roczniki „Przeglądu Bibliotecznego” i „Zagadnień Informacji Naukowej” za lata 1908-2010 oraz książki ukazujące się w latach 1993-2010, w seriach: „Nauka – Dydaktyka – Praktyka”, „Bibliotekarze Polscy we Wspomnieniach Współczesnych” oraz „Propozycje i Materiały”. Wymienione tytuły są w wolnym dostępie w archiwum cyfrowym SBP oraz w Bibliologicznej Bibliotece Cyfrowej UW (bbc.uw.edu.pl).

Kolekcja książek wydawanych poza seriami umieszczona będzie w archiwum cyfrowym SBP oraz w Bibliotece Cyfrowej UW do końca listopada br.

Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (program „Dziedzictwo kulturowe”).