Polecamy
Jacek Wojciechowski 40,00 PLN 59,00 PLN

Niniejsza monografia przedstawia aktualny stan wiedzy o bibliotekarstwie – z próbą zarysowania... więcej >

Tytuł Modernizacji Roku 2012 dla gdańskiej Biblioteki

Data dodania: 31.08.2013

Tytuł Modernizacji Roku 2012 dla gdańskiej Biblioteki

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku otrzymała tytuł Modernizacji Roku 2012 w kategorii najciekawsze modernizacje i adaptacje wnętrz za projekt i wykonanie Biblioteki Manhattan. Nagroda przyznawana jest w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku.

Uroczysta Gala kończąca 17 edycję Konkursu odbyła się 28 sierpnia, na Zamku Królewskim w Warszawie.

Zgłaszając Bibliotekę Manhattan do konkursu kładliśmy przede wszystkim nacisk na rozwiązania architektoniczne, które pozwalały stworzyć obiekt łączący funkcje biblioteki i otwartego, przyjaznego oraz nowoczesnego miejsca spotkań. Docenili to wcześniej nasi czytelnicy, a teraz również Jury Konkursu, co nas bardzo cieszy - mówi Paweł Braun, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Biblioteka Manhattan powstała w 2012 w Centrum Handlowym Manhattan. Dziennie odwiedza ją ponad 1000 osób, korzystających z bogatego księgozbioru i multimediów oraz oferty kulturalnej.

Innowacyjność tego miejsca to, oprócz zastosowanych rozwiązań aranżacji i wyposażenia wnętrza, przede wszystkim umiejscowienie biblioteki w galerii handlowej. W ciągu 2012 roku do Biblioteki Manhattan zapisało się 23 000 osób, co stanowi ¼ wszystkich czytelników WiMBP w Gdańsku.

Biblioteka Manhattan stała się nie tylko wypożyczalnią ale również modnym miejscem spotkań - z ankiety przeprowadzonej z okazji roku funkcjonowania placówki 30% ankietowanych deklarowało spędzanie wolnego czasu właśnie w tym miejscu.

Tytuł Modernizacji Roku 2012 za Bibliotekę Manhattan przyznany został również autorowi projektu, firmie zb studio Zbigniew Żejmo i wykonawcy - firmie WAJP S.C. Wieczorek & Jakóbczak.

Celem Konkursu jest wyłonienie najciekawszych polskich dokonań budowlanych w zakresie adaptacji, remontów i renowacji. Do tegorocznej edycji Konkursu zgłoszono ponad 800 różnych inwestycji z czego 72 znalazły się w ścisłym finale.

nad. Natalia Gromow


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP