Polecamy
42,00 PLN

Książka dostępna w serwisie IBUK Niezwykle dynamiczny rozwój komputerowych technologii... więcej >

Słodkości lata

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 31.08.2013

Zabawa smakuje! Przekonało się o tym ponad 400 dzieci spędzających wakacje z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle w ramach cyklu zajęć „Smak letniej przygody”.

Zagadkowo, po grecku i w podróży za uśmiech, w bibliotece każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Naszym spotkaniom towarzyszyło głośne czytanie literatury detektywistycznej oraz baśni, mitów i legend. Poznaliśmy przygody Detektywa Pozytywki, Sherlocka Holmesa, mity o starożytnej Grecji, a wraz z baśnią i legendą wędrowaliśmy po Polsce.

Dzielnie poszukując przygód z dreszczykiem, odkryliśmy tajny szyfr, opracowaliśmy słownik detektywa oraz rozwiązywaliśmy zagadki pamięciowe ćwiczące zmysł tropiciela. Przekonaliśmy się także o tym, że bywają detektywi nie z tej ziemi i wzięliśmy udział w bibliotecznych poszukiwaniach niespodzianek. Podczas Pikniku Sieciaków poznaliśmy zasady bezpiecznej zabawy w sieci, a grając w grę uliczną – dzieciństwo Julka Tuwima. Przyjrzeliśmy się sztuce i architekturze Grecji oraz ożywiliśmy skrzydlatego Pegaza. Wspólnie przekonaliśmy się jak zadziwiający jest świat, grając w gry geograficzne, a podczas zabaw integracyjnych poznaliśmy w co bawią się dzieci z różnych stron kuli ziemskiej. Stworzyliśmy indiańską wioskę, wybraliśmy się w podróż po Polsce pociągiem z pocztówek i wzięliśmy udział w podniebnych obserwacjach w jasielskim Obserwatorium Astronomicznym. Wakacyjne wrażenia zamknęliśmy w ozdobnych kartkach, na których znalazły się zdjęcia i pamiątki z podróży.

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP