Polecamy
35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Biblioteka pedagogiczna wsparciem dla nauczycieli

Data dodania: 02.09.2013

Biblioteka pedagogiczna wsparciem dla nauczycieli

Drugi rocznik „Biuletynu Nauczycieli Bibliotekarzy”, zatytułowany „Biblioteka pedagogiczna wsparciem dla nauczycieli”, otwiera artykuł Magdaleny Brewczyńskiej na temat roli bibliotek pedagogicznych w strukturach sieci wsparcia i samokształcenia. Kolejne teksty mają charakter praktyczny. Ich autorki opisały przykłady dobrych praktyk związanych ze wspieraniem pracy nauczycieli i bibliotekarzy szkolnych.

W artykułach przybliżyły całość oferty swoich bibliotek (Bożena Lewandowska, Hanna Okońska i Aneta Świder-Pióro) bądź też skupiły się na opisie wybranych działań: organizacji forów bibliotekarskich (Maria Wiśniewska), wspieraniu uczniów klas maturalnych w zakresie przygotowania ustnej prezentacji z języka polskiego (Barbara Michałek), zastosowaniu interaktywnych narzędzi dydaktycznych w prowadzeniu zajęć bibliotecznych (Agata Safian) oraz pracy informacyjno-bibliograficznej (Daniela Michalska).

Numer został wzbogacony o materiały do praktycznego wykorzystania - konspekty Dziecko bezpieczne w domu i Tajemnica biblioteki oraz samouczek obsługi programu Hot Potatoes. Na jego łamach opublikowaliśmy także relacje i sprawozdania z konferencji, komunikaty oraz omówienia polecanych lektur.

Już dzisiaj zapraszamy Państwa do współtworzenia kolejnego numeru „Biuletynu Nauczycieli Bibliotekarzy”, który ukaże się we wrześniu 2014 r. Jego tematyka będzie się koncentrować wokół zadań związanych z organizacją i prowadzeniem wspomagania działalności szkół i bibliotek szkolnych, zwłaszcza w zakresie zastosowania technologii informacyjno-komunikacyjnej. Wskazówki dla Autorów zamieściliśmy pod adresem: http://bnb.oeiizk.waw.pl/autorzy.html

Źródło: Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna SBP


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP