Polecamy
85,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Kampania społeczna „Uwolnij podręcznik”

Data dodania: 05.09.2013

Kampania społeczna „Uwolnij podręcznik”

8 września w ogrodzie Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie Centrum Cyfrowe Projekt: Polska organizuje rodzinny piknik edukacyjny, który otwiera oficjalnie kampanię społeczną „Uwolnij podręcznik”. Celem kampanii jest rozpowszechnienie idei otwartego, wolnego dostępu do zasobów edukacyjnych.

Do udziału w pikniku zaproszeni są rodzice i opiekunowie z dziećmi, nauczyciele i wszyscy ci, którzy są zainteresowani tematem poprawy polskiego systemu edukacji. Organizatorzy gwarantują odprężającą atmosferę gier i zabaw edukacyjnych, które przybliżą zalety korzystania z podręczników cyfrowych dostępnych na otwartych licencjach. W trakcie spotkania będzie można także porozmawiać z Rafałem Królikowskim, który jako ambasador wspiera Centrum Cyfrowe Projekt: Polska w rozpowszechnianiu idei wolnego, otwartego i darmowego dostępu do zasobów edukacyjnych.

Przed oficjalnym rozpoczęciem pikniku w godzinach 10.00-11.00 odbędzie się śniadanie prasowe, na które zaproszeni są dziennikarze. Organizatorzy chcą, żeby dyskusja o cyfrowych podręcznikach stała się bodźcem do szerszej i bardziej pogłębionej dyskusji o wolnych licencjach stosowanych w edukacji. W tym celu eksperci Centrum Cyfrowego Projekt: Polska - dr Alek Tarkowski, Kamil Śliwowski i Justyna Hofmokl - będą brać udział w rozmowach z dziennikarzami i innymi ekspertami.

W ramach kampanii społecznej Centrum Cyfrowe będzie zbierać głosy poparcia dla uwalniania podręczników, które zostaną przekazane do Minister Edukacji Narodowej. Sama kampania społeczna „Uwolnij podręcznik” będzie obecna w mediach ogólnopolskich między 2 a 30 września 2013 roku, jednak głosy poparcia będą zbieranie do końca roku przez stronę internetową kampanii.

Kiedy: 08.09.2013r., niedziela 11.00-16.00
Miejsce: Ogród Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Dobra 55/56

Wstęp wolny

Źródło: Koalicja Otwartej Edukacji


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP