Polecamy
15,00 PLN 37,00 PLN

Rozwój humanistyki cyfrowej spowodował (…) skupianie na niej coraz większej uwagi... więcej >

Projekt "Zajrzyj do Huty".

Data dodania: 16.09.2013

W tym roku po raz kolejny Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie włączyła się w projekt pn. „Zajrzyj do Huty” organizowany przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa i kilkudziesięciu Partnerów działających w ramach Muzeum Rozproszonego Nowej Huty.

Biblioteka przy współpracy z Instytutem Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do wzięcia udziału w grze miejskiej NHunt, która odbędzie się 21 września br. w godzinach od 10 do 14. Celem tej nowej formy aktywności jest zapoznanie uczestników z ważnymi miejscami dzielnicy i jej historią. Rozpoczęcie będzie miało miejsce w Bibliotece Głównej na os. Stalowym 12. Każda z grup otrzyma koperty z zaszyfrowanymi wskazówkami, które doprowadzą do poszczególnych punktów kontrolnych. Uczestnicy będą wykonywali zadania zawarte na karcie pytań. Grupa która rozwiąże wszystkie polecenia i wróci jako pierwsza do Biblioteki Głównej zwycięży i otrzyma ciekawe nagrody. Każdy uczestnik otrzyma dyplom za udział w grze NHunt.

Drugim wydarzeniem przygotowanym przez Bibliotekę jest czytanie w przestrzeni miejskiej pn. „Z książką do ludzi”. Odbędzie się w godzinach od 14 do 15 przed Oddziałem Muzeum Historycznego Miasta Krakowa „Dzieje Nowej Huty”, na os. Słonecznym 16. Zaproszeni goście i wolontariusze będą czytali utwory związane z Nową Hutą, a także utwory nowohuckich autorów. Wśród zaproszonych gości będą aktor Teatru Ludowego w Krakowie - Tadeusz Piotr Łomnicki oraz Przewodniczący Komisji Kultury, Promocji i Ochrony Zabytków – Jerzy Fedorowicz Junior.
 
 
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP