Polecamy
Wydawnictwo SBP 45,00 PLN

więcej >

Multipoezja na VIII Festiwalu Poezji i Prozy w Jaśle

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 17.09.2013

W ramach VIII Festiwalu Poezji i Prozy dniach 23-24 września 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle zaprezentowany zostanie blok Multimedialna Poezja, który ma na celu przedstawienie nowych form twórczości literackiej i zachęcenie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

23 września 2013 r. o godz. 10.00 w Czytelni Głównej  odbędzie się wykład Michała Zabłockiego o multipoezji i prezentacja serwisu poetyckiego www.emultipoetry.eu.  Serwis ten to wielojęzykowa, internetowa strona  społecznościowa, umożliwiająca pisanie wierszy, tworzenie profili użytkowników, gromadzenie własnych, twórczych dokonań w jednym miejscu, dokonywanie tłumaczeń. Po wykładzie rozpoczną się dwudniowe warsztaty dla uczniów szkół średnich zainteresowanych tematyką poetycką. Warsztaty dają możliwość doskonalenia technik pisarskich w różnych gatunkach wierszy i prozy, pokazują w jaki sposób uruchamiać swoją poetycką wyobraźnię. Dzięki wykorzystaniu różnych gier internetowych uczestnicy mogą ćwiczyć m.in. pisanie wierszy w sytuacjach ograniczonych czasem. Podczas warsztatów młodzież uczy się autoprezentacji w formie pisemnej i słownej, dokonywania samodzielnych publikacji w serwisie Emultipoetry, a także recenzowania tekstów innych użytkowników. Jednym z elementów zajęć jest również wspólne pisanie wiersza na czacie. Warsztaty poprowadzi Michał Zabłocki, pomysłodawca całego projektu, wykładowca Studium Literacko-Artystycznego przy Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (najstarszej w Polsce szkoły kreatywnego pisania), autor wielu tomików wierszy, popularnych blogów, tekstów piosenek i multimedialnych poetyckich inicjatyw.

Blok Multipoezji zakończy koncert Czesława Mozila. Artysta zaprezentuje utwory z albumu "Debiut", które powstały na czacie w trakcie spotkań użytkowników portalu Multipoezja.

Festiwal dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem VIII Festiwalu Poezji i Prozy jest Jasielski Dom Kultury. Patronat medialny nad Festiwalem objęły: TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, TV Jasło, Gazeta Codzienna „Nowiny” oraz portale: www.nowiny24.pl, www.jaslo4u.pl; www.jaslonet.pl: www.terazJaslo.pl;  www.twojejaslo.pl; www.wirtualnejaslo.pl; www.itvpodkarpacie.pl; www.itvPołudnie.pl



Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP