Polecamy
12,50 PLN

Od Redaktora Kwietniowy numer „Bibliotekarza” zawiera teksty nawiązujące do ważnych,... więcej >

Festiwalowy mix literacki w bibliotece

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 19.09.2013

Mamy ogromną przyjemność już po raz ósmy zaprosić Państwa na cykl spotkań zorganizowanych w ramach VIII Festiwalu Poezji i Prozy zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle.

 

Zawsze staramy się, aby nasze propozycje literackie były urozmaicone. Tak będzie i tym razem.

25 września o godz. 10.30 zapraszamy na spotkanie  „Rozmowy o Miłoszu i Herbercie” czyli spotkanie z Andrzejem Franaszkiem, wybitnym krakowskim literaturoznawcą, od wielu lat współpracującym z „Tygodnikiem Powszechnym”. Ostatnia jego książka  Miłosz.Biografia ukazała się w 2011 r. Pisanie biografii Miłosza było oczywiście fantastyczną przygodą, zwłaszcza dlatego, że poprzez jego życie poznawałem historię XX wieku – powiedział w  jednym z wywiadów. Autor za tę książkę otrzymał Nagrodę Kościelskich.

W zupełnie innym klimacie 26 września o godz. 9.00  odbędzie się spotkanie z Romanem Bromboszczem, artystą net artu i pomysłodawcą ruchu poezji cybernetycznej. Poeta należy do grupy Perfokarta, jest autorem trzech tomików poetyckich oraz książki z teorii sztuki Estetyka zakłóceń. W jednym z wywiadów dał wykładnię poezji cybernetycznej i określił ją jako: zaszumienie, gra językowa, zacieranie granic, wiersz poprzez algorytm, szmer. Sam jednak przekornie uważa, że ostatecznym celem poezji cybernetycznej jest nieśmiertelność tych, którzy się nią posługują.

W tym samym dniu o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z Zośką Papużanką, autorką „Szopki”. Ta debiutancka powieść odbiła się głośnym echem wśród miłośników literatury, co samej autorce przyniosło ogromne uznanie i nominację do Paszportów "Polityki" 2012. Nie tak dawno w naszej bibliotece odbyło spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, w trakcie którego omawialiśmy „Szopkę”, dlatego z tym większą radością czekamy na krakowską pisarkę.

Wszystkie spotkania odbywają się w Czytelni Głównej MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.

 

Festiwal dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem VIII Festiwalu Poezji i Prozy jest Jasielski Dom Kultury. Patronat medialny nad Festiwalem objęły: TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, TV Jasło, Gazeta Codzienna „Nowiny” oraz portale: www.nowiny24.pl, www.jaslo4u.pl; www.jaslonet.pl: www.terazJaslo.pl;  www.twojejaslo.pl; www.wirtualnejaslo.pl; www.itvpodkarpacie.pl; www.itvPołudnie.pl

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP