Polecamy
42,00 PLN

Książka dostępna w serwisie IBUK Niezwykle dynamiczny rozwój komputerowych technologii... więcej >

Poetycki performance

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 21.09.2013

VIII  Festiwal Poezji i Prozy zakończy performance "Dialog trzech sztuk” grupy Crossover.  Na wielkie widowisko zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle 27 września 2013 r. o godz. 20.00.

Performance "Dialog trzech sztuk: poezji, muzyki i sztuk wizualnych" to spotkanie grupy Crossover z Krakowa oraz młodych poetów i twórców z jasielskiego Klubu Inicjatyw Artystycznych "Wschód". W holu MBP w Jaśle grupa zaprezentuje swoje wiersze improwizowane muzyką DJów oraz wizualizacjami zapraszając do aktywnego udziału publiczność.

Crossover to krakowska dynamiczna inicjatywa artystyczna – tworzony na żywo dialog poezji, muzyki i sztuk wizualnych. Czytane przez autorów wiersze korespondują z muzyką didżejów, co uzupełniają komentujące ich dialog wizualizacje. Do każdego przedstawienia autorzy podchodzą i przygotowują się indywidualnie, każde zawiera w sobie elementy improwizacji, każde więc jest inne. W zakresie muzyki, projekt mieści się przede wszystkim w klimatach ambient, minimal i downtempo, ale publiczność może zostać zaskoczona przejściem w nieco ostrzejsze rejestry, takie jak dubstep czy drum’n’bass.
 

Festiwal dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Partnerem VIII Festiwalu Poezji i Prozy jest Jasielski Dom Kultury. Patronat medialny nad Festiwalem objęły: TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, TV Jasło, Gazeta Codzienna „Nowiny” oraz portale: www.nowiny24.pl, www.jaslo4u.pl; www.jaslonet.pl: www.terazJaslo.pl;  www.twojejaslo.pl; www.wirtualnejaslo.pl; www.itvpodkarpacie.pl; www.itvPołudnie.pl

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP