Polecamy
Hanna Łaskarzewska 25,00 PLN

W publikacji podjęto temat skutków konfliktów zbrojnych, które przetoczyły się... więcej >

Książnica Beskidzka laureatem LODOŁAMACZA 2013

Autor: Biblioteka: Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej Województwo: śląskie
Data dodania: 01.10.2013

W dniu 16.09.2013 r. w Chorzowskim Centrum Kultury został podsumowany etap regionalny Konkursu „LODOŁAMACZE 2013”, który jest organizowany przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, a ma na celu wyróżnianie i promowanie działań na rzecz osób niepełnosprawnych.

            Podczas gali Konkursu w trzech kategoriach wyróżniono najlepsze podmioty gospodarcze, zakłady pracy chronionej oraz instytucje.

            W kategorii LODOŁAMACZ-INSTYTUCJA  I miejsce uzyskała Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych na polu rehabilitacji zawodowej i społecznej.

W swojej działalności Książnica Beskidzka aktywnie podejmuje szereg działań na rzecz osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. W ramach tych działań, Książnica od wielu lat zatrudnia osoby niepełnosprawne z różnymi dysfunkcjami. W Książnicy Beskidzkiej osoby niepełnosprawne zatrudnione są na różnych stanowiskach, począwszy od pracowników obsługi, poprzez stanowiska bibliotekarskie związane z obsługą czytelników pełno – i niepełnosprawnych, jak również na stanowiskach kierowniczych. Ponadto pracownicy pełno- jak i niepełnosprawni pracujący bezpośrednio z czytelnikami doskonalą swoje umiejętności na kursach i szkoleniach, niejednokrotnie finansowanych przez pracodawcę, mających na celu podnoszenie kwalifikacji zawodowych, w tym też kwalifikacji do pracy z osobami niepełnosprawnymi. W celu aktywizacji osób niepełnosprawnych z terenu miasta i regionu w strukturze organizacyjnej Książnicy funkcjonują placówki biblioteczne wyspecjalizowane w pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, a mianowicie: Filia Integracyjna oraz 5 punktów bibliotecznych /3 w szpitalach i 2 w domach opieki społecznej/.

 

Podczas gali finałowej podsumowującej ogólnopolski konkurs „LODOŁAMACZE 2013”, która odbyła się w dniu 26 września br. na Zamku Królewskim w Warszawie, Książnica Beskidzka w kategorii „LODOŁAMACZ –INSTYTUCJA” zdobyła II miejsce w swojej kategorii.  Nagroda została przyznana za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie  aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia  na polu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.

 

 

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP