Polecamy
25,00 PLN

Kolejny, szesnasty, tom serii „Bibliotekarze Polscy we Wspomnieniach Współczesnych”... więcej >

Turniej Jednego Wiersza w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 03.10.2013

30 września 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbył się Turniej Jednego Wiersza. Celem konkursu była promocja literatury i czytelnictwa przy użyciu nowatorskiej formy - turnieju poetyckiego. Podstawowym celem Turnieju była prezentacja twórczości poetyckiej oraz wyłonienie spośród laureatów młodych talentów literackich z naszego regionu.

Zadanie konkursowe polegało na osobistym zaprezentowaniu przez uczestnika Turnieju  1 wiersza własnego autorstwa, napisanego w języku polskim, nie nagradzanego na innych konkursach oraz nie drukowanego w czasopismach literackich ani  w publikacjach książkowych. Tematyka utworów była dowolna. Utwory zgłaszane do turnieju  nie powinny były przekraczać 50 wersów.

Jury w składzie: Barbara Sokołowska – nauczyciel języka polskiego z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle; Albert Kociuba – poeta, założyciel  Klubu Inicjatyw Artystycznych „Wschód”; Krystyna Ziemba – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle oceniając utwory brało pod uwagę artystyczną wartość tekstu oraz sposób jego prezentacji.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

I nagroda                   Judyta Hałucha

II nagroda                  Monika  Szydłowska

                                   Olga Wardega

III nagroda                nie przyznano

 

Wyróżnienia:             Katarzyna Krzyżak

Grzegorz Kurek

                                   Izabela Wypasek

 

Wyróżnienie poza konkursem: Szymon Białoń

Wiersza „11 milimetrów” Judyty Hałuchy, laureatki I miejsca  można wysłuchać na kanale YouTube biblioteki oraz blogu projektu  http://wariacjeliterackie.blogspot.com/

Turniej realizowany był w ramach projektu „Wariacje literackie”, który dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny nad projektem sprawują: Radio Via, Telewizja Obiektyw, TV Jasło oraz portale: www.jaslo4u.pl; www.jaslonet.pl; www.jaslo.info.pl; www.terazJaslo.pl;  www.twojejaslo.pl; www.wirtualnejaslo.pl; www.itvpodkarpacie.pl.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP