Polecamy
Ewelina Palian-Kobiela 35,00 PLN

1024x768 Normal 0 21 false false false... więcej >

Cyfrowa wyprawka

Data dodania: 17.10.2013

Cyfrowa wyprawka

Fundacja Panoptykon ruszyła z nowym projektem Cyfrowa Wyprawka. W ramach projektu powstały materiały edukacyjne, dzięki którym nauczyciele, trenerzy, animatorzy i inne osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą mogą przygotować ciekawe zajęcia edukacyjne tłumaczące wpływ Internetu i nowych technologii na nasze życie.

W Cyfrowej Wyprawce szczególny nacisk położono na zagadnienia związane z ochroną prywatności w cyfrowym świecie. Zestaw tematyczny pozwala dzieciom/młodzieży dowiedzieć się, jak dbać o swoje prawa i unikać zagrożeń, które mogłyby spowodować u nich szkody zarówno emocjonalne, jak i materialne, a także zrozumieć, jak ich własne zachowania oddziałują na innych i co mogą zrobić, żeby nie krzywdzić i nie być krzywdzonymi.

Obecnie „Cyfrowa Wyprawka” obejmuje materiały przeznaczone dla osób pracujących z uczniami szkół podstawowych (klasy 4-6) oraz ponadgimnazjalnych. Jeszcze w tym roku zostaną udostępnione materiały przygotowane z myślą o młodzieży ponadgimnazjalnej.
Ze wszystkich materiałów można korzystać na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

Źródło: Koalicja Otwartej Edukacji