Polecamy
red. nauk. Jacek Puchalski 99,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL... więcej >

Ruszyła rekrutacja do Akademii Liderów Integracji Cyfrowej i Edukacji

Data dodania: 21.10.2013

Ruszyła rekrutacja do Akademii Liderów Integracji Cyfrowej i Edukacji

Zapraszamy bibliotekarzy prowadzących działania z zakresu edukacji cyfrowej mieszkańców do uczestnictwa w cyklu szkoleń w ramach Akademii Liderów Integracji Cyfrowej i Edukacji (ALICE), realizowanej przez Fundację Aktywizacja we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Termin przesyłania zgłoszeń: 25 października 2013 r.

Do udziału w Akademii zapraszamy osoby zaangażowane w działania na rzecz integracji cyfrowej - zarówno pracowników i trenerów z pracowni komputerowych (PIAP-ów, e-Centrów, Gminnych Centrów Informacji, Wiosek Internetowych), bibliotekarzy z bibliotek publicznych oferujących bezpłatny dostęp do komputerów, jak też nauczycieli i innych animatorów lokalnych prowadzących działania w zakresie e-integracji.

Uczestnicy Akademii:

  • dowiedzą się, jak planować, promować, realizować i ewaluować szkolenia z zakresu umiejętności cyfrowych,
  • rozwiną umiejętności trenerskie, a także kompetencje liderskie i organizacyjne,
  • pogłębią wiedzę o możliwościach wykorzystania ICT w aktywizacji osób niepełnosprawnych (I moduł specjalistyczny) lub o edukacji medialnej i wspieraniu rozwoju zaawansowanych kompetencji cyfrowych (II moduł specjalistyczny).
  • przygotują, pod opieką trenerów, plan działań edukacyjnych z zakresu kompetencji cyfrowych dla placówki czy instytucji, w której pracują lub z którą współpracują.

Zajęcia będą realizowane podczas czterech zjazdów, odbywających się w terminach: 6-9.11, 14-16.11, 28-30.11, 4-7.12, w Serocku pod Warszawą. Udział w szkoleniach jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają również nocleg, wyżywienie i materiały dydaktyczne. Zapisy do Akademii odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy.

Termin przesyłania zgłoszeń upływa już 25.10.2013 (najbliższy piątek)!


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP