Polecamy
Jacek Wojciechowski 59,00 PLN

Niniejsza monografia przedstawia aktualny stan wiedzy o bibliotekarstwie – z próbą... więcej >

Open Access Week w Bibliotece Jagiellońskiej

Data dodania: 21.10.2013

Open Access Week w Bibliotece Jagiellońskiej

W dniach 21-27 października 2013 będzie miała miejsce 7 edycja Międzynarodowego Tygodnia Otwartej Nauki - International Open Access Week. Jego celem jest promowanie otwartego dostępu do nauki i edukacji.

Hasłem tegorocznego Tygodnia Otwartej Nauki jest: „Open Access: redefinicja wzrostu”.

Biblioteka Jagiellońska po raz kolejny włącza się w obchody Tygodnia Otwartej Nauki organizując wykład na temat „Open Access w Jagiellońskiej Bibliotece Cyfrowej”, który odbędzie się 21 października 2013 r. o godzinie 12.00 w Sali konferencyjnej BJ. Wykład dotyczył będzie szeroko rozumianej idei Open Access, jej genezy, rozwoju i stanu obecnego. Przedstawione zostaną różne aspekty problemu od uwarunkowań prawnych poprzez formy współpracy z czasopismami i repozytoriami, aż po konkretne przykłady udostępniania publikacji w trybie Open Access.

Jednym z elementów wykładu będzie krótki tutorial dotyczący publikowania prac naukowych w Jagiellońskiej Bibliotece Cyfrowej, jako alternatywnej, darmowej platformie pozwalającej na udostępnianie publikacji w trybie Open Access. Wykład wygłosi Łukasz Mesek, kierownik Oddziału Dokumentów Audiowizualnych BJ.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partnerzy
Partnerzy: Partnerzy zagraniczni: